A magabiztos győzelem reményében, szép számú közönség előtt kezdete meg a szezont a Budapest Bank-Békéscsabai RSE csapata, amelynek a felkészülése nem volt zökkenőmentes, hiszen több játékos válogatottbeli kötelezettsége miatt keveset játszhatott együtt a teljes csapat.

Az elvárásoknak megfelelően a hazaiak léptek fel kezdeményezően az újonc Nyíregyháza ellen. A vendégek csak kétszer, 6:3-nál, majd 11:8-nál zárkóztak fel, de a folytatásban gyorsan faképnél hagyta ellenfelét a Csaba. A hazaiak könnyedén húzták be az első játszmát. A második etapra alaposan összeszedték magukat a szabolcsiak, és tartották a lépést vendéglátóikkal, azonban a szett végére kidomborodott a csapatok közötti különbség. A mérkőzés ezen szakaszában, Horváth Viven és Pallag Ágnes vezetésével korszerű támadásokat láthatott a nagyérdemű, és az ilyenkor talán még elnézhető hibákkal, de jól röplabdázott a viharsarki csapat. A szintén nagyon fiatal játékosokból álló nyíregyháziak tisztes távolból követték a hazaiakat, akik végül hozták a második játszmát.

Visszafogottan kezdte a harmadik felvonást a békéscsabai csapat (0:4, 1:5). Hamar észbe kaptak azonban, és már a szett első harmadában üldözőbe vették az amúgy roppant lelkes NRK-t. A holtponton csak nem tudtak átlendülni, köszönhetően a rutinos, sokszoros válogatott Erdősné Balogh Erikának. 15:15-nél utolérte ellenfelét a Csaba, de megállítani nem tudta a Nyíregyházát. A folytatásban már újra azt a Békéscsabát látták a helyiek, amelyiket az első két szettben, és egy apróbb megingástól eltekintve megnyerte a szettet és a meccset is (3:1).

NB I, nők, alapszakasz, 1. forduló

Budapest Bank-Békéscsabai RSE — NRK-Nyíregyháza 3:1 (15, 19, —21, 17)
Békéscsaba, 400 néző. Játékvezetők: László É., ifj. Szabó P.
Békéscsaba: Pallag, Leidgeb, Jenei, Szombathelyi Sz., Horváth V., Czina. Csere: Molcsányi R. (liberó), Gerendeli, Kerepeczki. Edző: Kormos Mihály
Nyíregyháza: Erdősné, Sitku, Hengsperger, Berényi, Roma, Ilyés. Csere: Janetka, Szabó I., Andrejkovics. Edző: Balázs István

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 6:1, 6:3, 9:3, 11:8, 16:8, 20:10, 22:12. 2. játszma: 2:2, 3:4, 6:4, 7:7, 11:8, 13:12, 17:12, 19:13, 20:15, 21:17. 3. játszma: 0:4, 3:5, 5:6, 7:10, 11:12, 13:15, 15:15, 17:16, 18:19, 20:19. 4. játszma: 7:1, 7:4, 11:4, 14:7, 14:13, 15:15, 17:15, 19:16

Kormos Mihály: — Két jó és két rossz szett. Molcsányi és Horváth remek játékával tudtuk itthon tartani a három pontot.

Balázs István: — Örülök, hogy méltó partnerei tudtunk lenni a jó képességű Békéscsabának. Sokat jelentett számunkra a megnyert szett és a mutatott teljesítmény.

(forrás: brse.hu)