Nem úgy van az...

2012.03.23. 22:46

Összesítésben kettő-nullra meglógott, most mégis az életben maradásért kell imádkoznia a Gödöllőnek, miután a szerdai, idegenbeli 1:3 után pénteken 3:2-re kikapott a címvédő Budapest SE-től az NB I elődöntőjének negyedik meccsén.

Két nappal ezelőtti szépítésével a BSE megragadta az utolsó szalmaszálat, hogy címvédőként a bajnoki fináléba juthasson. A párharc negyedik összecsapásán azonban nem a városmajori alakulatot segítette a hazai környezet.

Főként szervarontásaival, és elméretezett ütéseivel tette szorossá az állást, és tartotta életben a vendégek reményeit az első játszma elején a gödöllői formáció. Később további technikai gondok is akadtak a hazaiaknál, így a BSE 16:12-re elhúzott. A kapaszkodásra kényszerített házigazdák több lépcsőben láttak neki a feladatnak: először 16:17-re, majd 19:20 közelítették meg riválisukat. Fordítani azonban nem tudtak, mivel a fővárosiak könnyedén visszaverték az erőtlen és pontatlan gödöllői próbálkozásokat (0:1).

Sokat a második szett kezdetén sem változott a játék képe, mert a gödöllői lányok továbbra is hadilábon álltak a támadások hatékony befejezésével (5:6). Ezt követően viszont néhány pont erejéig igazolták, hogy ha gördülékenyek, gyűlnek a pontok (13:10). Más kérdés, hogy a hazai ütéseket a hálónál remekül szűrő városmajoriak pillanatok alatt egyenlítettek (14:14). A húzd meg, ereszd meg játéknak azonban ezzel nem volt vége: 19:15 után 20:19-et, majd ― a Németh Zsuzsanna, Csengeri Petra alkotta ütőduónak köszönhetően ― 23:19-et mutatott az eredményjelző. Kisvártatva pedig azt, hogy 24:23-nál, egy BSE-s nyitásrontás következtében a Gödöllő egyenlített.

A szett-egál egyik csapatot sem tette nyugodtabbá. Ebből adódóan fej-fej mellett kezdték a harmadik felvonást a minden pont begyűjtéséért elszántan harcoló felek. Amikor úgy nézett ki, hogy a vendéglátóknak sikerül ellépniük (10:7), egy bosszantóan hosszú hibaszéria a vizitálók malmára hajtotta a vizet (11:14). Egy ideig úgy tűnt, hogy sikeres lesz a gödöllői visszaút (17:16), amiben döntő érdemeket szerzett a csereként beállt Kriegel Zsófia. A lankadó figyelem miatt mégsem lett az. Pedig akadt esély az őrületes végjátékkal járult játszma megnyeréséhez, amit játszmalabdáról (25:24) bukott el a TEVA-Gödöllő (1:2).

Más választása nem maradt a Gödöllőnek, ha még ezen a találkozón életben kívánta tartani döntőt érő győzelmi reményét, mint az, hogy bármi áron a maga javára fordítsa a negyedik játékrészt. És a hazai formáció, az értük szurkolók legnagyobb örömére, elindult a helyes úton: előnyét fokozatosan hizlalva (12:9, 15:11, 20:14), majd 24:16 után némiképp eladva, végül kiizzadta a kutya vacsorájával egyenértékű ötödik etapot (2:2).

Döntő szettet három rontással kezdeni kifejezetten rossz előjel. Pláne akkor, ha az ellenfél nem tesz hasonló szívességet. Nos, a BSE nem volt kegyes a gödöllői csapathoz, amelynek tagjai és szakmai irányítói csupán két napot gondolkodhatnak, mit kellene tenniük ahhoz, hogy finalisták lehessenek (2:3).

NB I, nők, elődöntő, 4. mérkőzés

TEVA-Gödöllői RC ― Budapest SE-FKF Zrt. 2:3 (―19, 23, ―25, 22, ―13)

Gödöllő, 600 néző. Játékvezetők: Hóbor, Mocsnik
Gödöllő: Lutter L. 2, Németh Zs. 23, Merkószki 6, Csengeri 22, Szakmáry 12, Széles 6. Csere: Lékó (liberó), Horváth G. 2, Kriegel Zs. 9. Edző: Ludvig Zsolt
BSE: Antal A. 14, Vacsi 10, Tálas 10, Horváth A. 20, Hackl 9, Lakatos 12. Csere: Tóth A. (liberó), Tóthné, Gregori. Edző: Fésüs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 9:10, 11:14, 16:17, 19:20. 2. játszma: 2:0, 5:6, 12:9, 14:14, 19:15, 20:19. 3. játszma: 3:4, 10:7, 11:14, 15:15, 18:20, 25:24. 4. játszma: 3:1, 6:6, 12:9, 15:11, 20:14. 5. játszma: 0:3, 5:6, 5:10, 10:14

Ludvig Zsolt:
― Feszült hangulatú mérkőzést játszottunk, amelyen a hullámzó teljesítmény miatt nem tudtuk az akaratunkat érvényesíteni.
Fésüs Irén: ― Az akarat diadala volt...

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:2

Az ötödik, utolsó mérkőzés vasárnap 17 órakor lesz a Városmajorban.

(forrás: Gödöllői Hírek)