A Csepel 3:1-re nyert a Debreceni EAC otthonában a férfi NB I alapszakaszának hatodik fordulójában. A fővárosiak játéka az előző hetekhez képest hagyott némi kívánnivalót maga után, emiatt nem lehet maradéktalan az örömük.

Hiába kezdődött meg a találkozó, a fejekben még valahol teljesen máshol jártak a vendégek. Ennek első jele a második technikai idő után mutatkozott meg drasztikusan, amikor 16:14-ről 19:15-re ellépett a Debrecen, majd 23:16-nál már teljesen kilátástalannak tűnt minden a csepeliek szempontjából. Ebben az időszakban mindenki csak várta, hogy történjenek az események, de senki nem tett semmit a siker érdekében. Rengeteg pontatlan nyitásfogadás, apró buta hiba, illetve a sánc és a mezőny teljes hiánya vezetett oda, hogy a hazai csapat könnyedén, 25:19-re megnyerte az első felvonást (1:0).

A rémálomnak is beillő kezdést sikerült átmenteniük a csepelieknek a második szett elejére is, ugyanis végig a DEAC vezetett (8:6), majd 12:12 után fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkorra a sokszori fejmosások hatására szépen mindenki kezdett erőt venni magán és végre a röplabdával foglalkozott, ennek pedig az lett az eredménye, hogy mindenki hozzá tudott tenni egy kicsit a csapat játékához. 20:19-nél vette át a Csepel a vezetést, és az eredményes szerváknak köszönhetően már nem adta meg magát a csapat, 25:21-re sikerült megnyernie a második játékrészt (1:1).

A folytatás könnyű volt, ugyanis a Debrecen kissé megzavarodott és a csepeli csapat ezt nagyszerűen ki tudta használni. Jöttek a blokkok, volt kivédekezett labda, és az abból végrehajtott támadások a szélen rendre ponttal fejeződtek be, illetve a szervákat is sikerült kicsit hatékonyabbá tenniük a fővárosiaknak. Ezek a folyamatok oda vezettek, hogy 20:9-nél már több mint tízpontos volt az előny, ám innen egy kicsit leengedett a társaság, de így is 25:13-ra a Csepelé lett a szett (1:2).

A negyedik volt az utolsó szett, mert már az elejétől mindenki nagyon koncentrált a látogatóknál, hogy ne legyen gond. 8:6-ra, majd 16:12-re vezetett a Csepel, mivel a hazai együttes teljesen felőrlődött, és igen sokat hibázott, ezzel is megkönnyítette az ellenfél dolgát. 23:17-nél bár bizonyos volt, hogy megvan a mérkőzés a csepelieknek, és a találkozó egy debreceni hibával hamarosan véget is ért (1:3). Ezzel sikerült zsinórban a harmadik (ebből két idegenbeli) győzelmét megszereznie a Csepelnek, és a tabellán egy kicsit stabilizálnia a helyét.

Tamás Zoltán, a Csepel játékos-edzője: — Gratulálok az ellenfélnek a lelkes játékhoz. Azt gondolom, ez egy figyelmeztetés volt a csapatomnak, hogy nem engedhetik el magukat.