A Fino-Kaposvár 3:1-re nyert az osztrák hotVolleys Wien otthonában a férfi Közép-európai Liga alapszakaszának 12. fordulójában. A mezőny legeredményesebbje a center, Nagy József volt 15 ponttal. A meccs statisztikája ide kattintva megtekinthető!

Sokan még a szilveszteri sebeiket nyalogatták, amikor a kaposvári csapat már Bécsben lépett pályára. A korai évkezdetnek megfelelően december 31-én még egy erősítőedzésen, másodikán délután és harmadikán reggel pedig a teremben gyakoroltak a somogyiak.

Az újévet, illetve a találkozót jól kezdte a magyar bajnok (0:2), de aztán a hazaiak játszottak pontosabban, így az első technikai szünetnél három ponttal vezettek.  De 14:14-nél sikerült utolérnie ellenfelét a Kaposvárnak, sőt a második kötelező szünetre már magyar vezetéssel mehettek a csapatok. Tartotta előnyét a vendégcsapat, elsősorban a javuló szerváknak és védekezésnek köszönhetően, és 21:17-nél már a második idejét kérte Zoran Nikolic, a hotVolleys edzője. Nem sikerült megtörnie a somogyiak lendületét, és végül a remekül játszó Nagy József ászértékű nyitásával megnyerte a nyitó játszmát a Kaposvár (0:1).

Sok hibával kezdték a második felvonást a magyarok, és 10:6-nál kikérte első idejét a mérkőzésen Kántor Sándor edző. Nagyon úgy tűnt, hogy megtalálta a ritmust az osztrák csapat, hiszen már 15:9-re is vezetett. Mintha nem is a Kaposvár nyerte volna az első játszmát, olyan bátortalan játékot produkáltak a vendégek, aztán a center, Csoma Krisztián két blokkjával sikerült három pontra zárkózni. De hiába volt a feltámadás, csak kozmetikázni sikerült az eredményt (1:1).

A harmadik játékrész elején Németh Ferenc váltotta Schulcz Istvánt, és ez fel is rázta egy kicsit a magyar együttest, és elhúzott két ponttal a szett elején, amiből egy megmaradt az első technikai időre. A koreográfia továbbra sem változott, akkor volt esélye meglépnie ellenfelétől a látogatónak, ha jól szervált, egyébként könyörtelenül visszatámadott a Bécs. A második technikai szünetnél kétpontos volt a magyar előny, sőt Németh blokkjával már három. A szett végén zárkózott a hotVolleys, de végül behúzta a második szettet a magyar bajnok (1:2).

Lecserélte feladóját a hazaiak mestere, de nem sokat változott a játék képe, a negyedik felvonásban is a magyarok játszottak pontosabban és eredményesebben, így már 5:1-es vendégvezetésnél újabb osztrák csere következett, sőt 7:1-nél időkérés is. A somogyiaknak sikerült fenntartaniuk a figyelmüket, és ennek meg is lett az eredménye, a játék minden elemében magas színvonalat sikerült produkálniuk. 20:12-nél még időt kért a Bécs, de már nem tudta megakadályozni a Kaposvár győzelmét (1:3)

Javuló játékkal és győzelemmel kezdte az újévet a Kaposvár. Nagy szükség volt erre a sikerre, hiszen elég hosszú vereségsorozat ért most véget. Ebben a hónapban a Közép-európai Liga küzdelmei mellett már a magyar bajnokságba és a Magyar Kupába is pályára lép a Kaposvár.

Közép-európai Liga, férfiak, alapszakasz, 12. forduló

hotVolleys Wien (osztrák) – Fino-Kaposvár 1:3 (–20, 19, –21, –16)
Bécs, 400 néző. Játékvezetők: Schimpl, Viktorini-Lisa (szlovákok)
hotVolleys: Binder 1, Wohlfahrtstatter 10, Laimer 12, Togan 13, Nemec 11, Frühbauer 10. Csere: Kroiss (liberó), Tröthann 1, Kamenica 3, Ringseis. Edző: Zoran Nikolic
Kaposvár: Kaszap 9, Csoma 11, Schulcz 12, Nagy J. 15, Hoboth Á. 7, Bagics Balázs 9. Csere: Dömötör (liberó), Németh F. 11. Edző: Kántor Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma (24 perc): 0:2, 2:2, 6:4, 8:5, 11:8,13:10, 14:16, 15:18, 17:20, 20:23. 2. játszma (26): 4:2, 7:5, 10:6, 11:8, 14:9, 16:12, 19:15, 21:17, 23:18. 3. játszma (27): 2:1, 3:3, 3:5, 5:5, 7:8, 9:11, 11:13, 14:15, 16:19, 17:21. 4. játszma (23): 0:2, 1:5, 4:8, 7:10, 11:13, 11:16, 12:19, 14:20, 16:23

(forrás: kaposvarvolley.hu)

Címkék: bécs kaposvár röplabda osztrák wien közép európai liga hotvolleys