Nehéz győzelemmel zárt a Vasas

2010.12.19. 21:50

A Vasas Duna Autó Óbuda 3:2-re nyert hazai pályán a Békéscsabai RSE ellen a női Extraliga alapszakaszának 14. (utolsó) fordulójában. Dicséretes, hogy a meccsen annak ellenére nagy küzdelem alakult ki, hogy már korábban lehetett tudni, a fővárosiak biztosan a legjobb négy között vannak, a viharsarkiak viszont biztosan nincsenek.

Villámrajtot vett a Békéscsaba, az első technikai szünetre 8:3-as vezetéssel vonulhattak a vendégek. Ezek után jött a megtorpanás, támadásban és védekezésben is hibákat követtek el a viharsarkiak, Nagy Attila edzőnek 10:7-es vezetésnél időt kellett kérnie. Már egy pontra is felzárkóztak a hazaiak, de a veszprémi Jezerniczki Tímea szép ütésének, és Pallag Ágnes blokkjának köszönhetően a második kötelező pihenőre hárompontos békéscsabai vezetéssel vonulhattak a csapatok. Ezt a néhánypontos különbéget a szett végéig sikerült megtartaniuk a vendégeknek, és behúzták az első szettet (21:25, 0:1).

A második rész elején egyik együttes sem tudott ellépni. Az első technikai időnél is csak egy ponttal vezetett a Vasas. Békéscsabai oldalon Jezerniczki helyett Czina Kata érkezett a pályára. A csabaiak játéka hullámvölgybe került, edzőjük 12:8-nál kikérte első idejét, hogy kicsit felrázza játékosait, de ez sem segített, a különbség tovább nőtt. 23:15-nél Nagy Attila még egy utolsó kísérletet tett, kikérte második idejét is, de nem sikerült megállítania a hazaiakat, akik így megnyerték a szettet és egyenlítettek (25:17, 1:1).

Hasonlóan kezdődött ez a játékrész is, mint az előző (6:6). Milovits Júlia áttette a labdát másodikra, majd egy elpattanó nyitásfogadást beütött, jöhetett az első technikai (8:6). Hazai oldalon Dékány Bernadett szorgalmasan termelte a pontokat. 14:9-re vezetett a Vasas, amikor Czina Kata és Bozóné Bakos Rita lépett pályára a csabaiaknál. Úgy tűnt, a Vasas lendületét nem lehet megtörni, de Soós Nikolett ütései képesek voltak hullámvölgybe kergetni korábbi együttesét. 20:16-nál Kőnig Gábor időt kért. Horváth Vivien nyitásai és Soós ütései ezt követően is foghatatlannak bizonyultak, így 20:19-nél a Vasas edzője kénytelen volt második idejét is kikérni. Fésüs Erzsébet és Jenei Andrea közös blokkjának köszönhetően egyenlítettek a vendégek. Nem létezett elveszett labda egyik oldalon sem. Végül két csabai hibának köszönhetően 25:23-as hazai győzelemmel zárult a szett (2:1).

A negyedik etap vendégfölényt hozott. Jó nyitásaiknak és határozott védekezésüknek köszönhetően elléptek ellenfelüktől a viharsarkiak. Kőnig Gábor 10:5-nél, majd 13:5-nél is időt kért. Molcsányi Rita és Pallag Ágnes okosan mozgatta a Vasas hátsó alakzatát, ennek köszönhetően a második technikai pihenőnél hétpontos volt a vendégelőny. Ezután Dékány lépett akcióba, és a Vasas megkezdte a felzárkózást. 17:13-nál Nagy Attila időt kért, ez újra felrázta a csabaiakat és 23:13-ra alakították az állást. Ezután már nem engedték ki kezükből az előnyt, és Fésüs egylábas ütése után sikerült kiegyenlítenie a Békéscsabának (25:16, 2:2).

A csabai játékosai lassan megszokják, hogy ötjátszmás mérkőzéseket játszanak, ennek ellenére a Vasas tűnt aktívabban a szett elején. Nagy Attila 7:2-es Vasas-vezetésnél már a második idejét kérte. Pallag Ágnes jó nyitásai újból visszahozták a vendégek reményeit. A térfélcserére 8:5-ös Vasas-előnynél került sor. Ezután a békéscsabaiak nem tudtak megújulni, ellentétben riválisukkal, akik ennek köszönhetőn 15:8-ra megnyerték a szettet és 3:2-re a mérkőzést.

Extraliga, nők, alapszakasz, 14. (utolsó) forduló

Vasas Duna Autó Óbuda – Békéscsabai RSE 3:2 (–21, 17, 23, –16, 8)
Folyondár utca, 300 néző. Játékvezetők: Chaprazov (bolgár), Mezőffy
Vasas: Milovits 7, Miklai 9, Horváth G. 1, Nagy E. 10, Dékány 15, Takács Zs. 9. Csere: Vatai (liberó), Lutter L., Lévai, Lakatos E. 2. Edző: Kőnig Gábor
Békéscsaba: Jenei 4, Molcsányi R. 13, Jezerniczki 3, Fésűs E. 11, Soós N. 15, Pallag 17. Csere: Bucsi (liberó), Czina 3, Bozóné 1, Horváth V. Edző: Nagy Attila

Jók: Milovits, illetve Soós N., Pallag, Bucsi

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 3:8, 6:10, 8:11, 11:12, 13:16, 16:20, 20:23. 2. játszma: 4:4, 7:7, 10:8, 16:10, 18:12, 20:13. 3. játszma: 3:3, 9:7, 12:9, 17:10, 19:11, 20:13, 21:21, 23:23. 4. játszma: 3:4, 5:10, 6:13, 9:16, 13:17, 13:23. 5. játszma: 3:0, 4:1, 7:2, 9:6

Kőnig Gábor: – Jó mérkőzésen nyertünk egy nagyon fegyelmezett Békéscsaba ellen, örülök, hogy győzelemmel fejeztük be az évet.
Nagy Attila: – Játszottunk egy jót! Nem a vereség a bosszantó, hanem az a mód, ahogy az ötödik szettben ezt elkövettük magunk ellen. Ennek ellenére gratulálok a csapatnak, hogy komolyan vette a találkozót.