Az NRK-Nyíregyháza hazai pályán 3:2-re nyert a MÁV Előre SC ellen a női Extraliga alapszakaszának nyolcadik fordulójában. A találkozó forgatókönyve ezúttal is drámai volt, két szoros szett után vezetett a házigazda, majd két sima játszmát követően egyenlítettek a fehérváriak. A vendégek az ötödik periódusban már 10:3-ra is vezettek, végül mégis kikaptak.

Mivel kezdőfeladóját, Erdős Zsófiát betegség miatt nélkülözte a házigazda NRK, a még nála is fiatalabb Sitku Tamarának kellett irányítania az együttest. Ilyen előzmények után olyan sikert aratott a csapat, ami kiérdemli a hihetetlen jelzőt! Az NRK két, nagy nehézségek árán megnyert szettet követően totálisan összeomlott, majd a döntő játszmában is égett a ház: 10:3-ra, majd 14:11-re vezetett a fehérvári együttes. Ekkor poraiból támadt fel a Nyíregyháza, amely elképesztő körülmények között kicsikarta a győzelmet.

Extraliga, nők, alapszakasz, 8. forduló

NRK-Nyíregyháza – MÁV Előre SE 3:2 (23, 22, –10, –10, 14)
Nyíregyháza, 150 néző. Játékvezetők: Mezei, Vári
Nyíregyháza: Sitku 1, Katona B. 13, Bodnár N. 14, Ilyés B. 8, Kapuvári 23, Erdősné 6. Csere: Petróczy (liberó), Poór A., Dávida. Edző: Kőhalmi Richárd
MÁV Előre: Tálas 8, Vacsi 27, Antal 14, Dzunic 4, Meek 15, Papp D. 7. Csere: Deli (liberó), Pintér E., Kondor 1. Edző: Fésűs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma (26 perc): 1:4, 2:8, 6:13,14:16, 19:19, 21:20, 22:23. 2. játszma (21): 3:4, 7:5, 10:7, 12:11, 19:18, 22:20. 3. játszma (21): 0:4, 2:10, 6:17. 4. játszma (19): 2:6, 8:15, 9:17, 10:20. 5. játszma (17): 0:3, 3:9, 6:10, 8:10, 11:14

Rossz nyitás: 7–9
Ásznyitás: 4–10

Kőhalmi Richárd: – Megjártuk a poklot, a végén pedig a mennybe mentünk. Ha ez nem motiválja a lányokat, akkor semmi.
Fésűs Irén: – Haragszom az ellenfél edzőjére, sportszerűtlenségének köszönhetően nyert a Nyíregyháza, úgyhogy nem tudok gratulálni neki.

(forrás: szon.hu)

Címkék: nyíregyháza röplabda fehérvár extraliga máv előre nrk