Ismét nem állt messze a bravúrtól a Békéscsabai RSE, de a fővárosi első meccs után a hazai második találkozón is 2:1-es vezetést követően kapott ki 3:2-re a Vasastól a női NB I elődöntőjében.

A békéscsabai csapat kis híján bombameglepetést szerzett azzal, hogy a nagy esélyes, Magyar Kupa-győztes, tavalyi bajnoki ezüstérmes otthonában két játszmagyőzelmet is aratva derekasan helytállt.

Alaposan belekezdtek a csapatok, mintaszerű, hosszú, szép labdameneteket láthattak a lelkes, dobokkal felszerelt hazai nézők, akik örömmel konstatálták, hogy kedvenceik kiválóan védekeznek. Szépen haladt előre a Békéscsaba, Jókay Zoltán, a vendégek edzője 12:7-nél ki is kérte idejét. A lendület később sem tört meg, szebbnél-szebb támadásokat produkáltak a hazaiak, akik bátran és eredményesen röplabdáztak. Nem ismertek elveszett labdát, még a terem másik sarkából is visszahozták, és eredményes támadást hajtottak végre belőle. Ezek után nem jelentett meglepetést a vendégedző újabb időkérése. A kissé zavartnak tűnő Vasas percekig nem szerzett pontot, különösen a rutinos Fésüs Erzsébet nyitásai okoztak gondot. Ebben a játékrészben még csak megközelíteni sem tudta vendéglátóját az óbudai együttes (1:0).

A második játszma elején Sándor Renáta is megmutatta, miért tartják a magyar mezőny egyik legjobb játékosának: két kőkemény ütésével szemben nem volt csabai ellenszer. A Vasas uralta a játékot, a Békéscsaba kapaszkodott és igyekezett faragni hátrányából. Most nem volt akkora különbség a két csapat között, mint az első felvonásban, de a hazaiak sokszor nem tudtak mit kezdeni a fővárosiak hajszálpontos, bombaerős ütéseivel. A Békéscsaba tartotta a lépést a Vasassal, de utolérni nem tudta. Kormos Mihály kétszer is időt kért. Nagyot hajrázva két pontra meg is közelítették ellenfelüket, megmenteni viszont már nem tudták ezt a szettet (1:1).

A harmadik etapot a változatosság kedvéért a Békéscsaba kezdte jobban, javult a védekezés, és az ütések is pontosabbak lettek, mint a második szettben. Hullámzóvá vált a játék, hol a Békéscsaba, hol a Vasas lendült neki jobban, de a vezetést a házigazda birtokolta. Czina Kata két jó blokkjával mutatta meg magát, majd Pallag Ágnes is beállt a sorba. Fokozta a nyomást a fővárosi társulat, tapadt a hazaiakra és 13:13-nál egyenlített. Fordítani nem tudott, mert a kritikus helyzetekben a viharsarkiak jobban koncentráltak. Fantasztikusan játszott a Békéscsabai RSE, nagyon megnyomta a végét a csapat, és ismét többpontos vezetésre tett szert. Molcsányi Rita szó szerint felszántotta a pályát, ez az egész társaságot feltüzelte, és magabiztosan húzták be ezt a játszmát (2:1).

A negyedik szett elején a Vasas röplabdázott eredményesebben, de a csabai lányok nem hagyták magukat, és ott loholtak az óbudaiak nyomában. A játszma alakulása kísértetiesen hasonlított a másodikra, amikor a Vasas birtokolta az előnyt, de játékosaik egyetlen pillanatra sem nyugodhattak meg. Egészen a játékrész derekáig, amikor belehúzott a Vasas, 12 pontnál leragadt a Békéscsaba. Jogosnak is tűnt az edző időkérése. Sikerült felzárkózni, 21:22-nél, majd 23:24-nél kétszer is lőtávolba került a házigazda, de elszalasztotta a lehetőséget, következhetett az ötödik játszma.

A záró etapban a Sándor Renáta vezérelte Vasas a döntő pillanatokban sokkal higgadtabbnak bizonyult. Végül megnyerte ezt a játszmát, ezzel együtt a rendkívül küzdelmes mérkőzést is, amelyben a vesztes éppúgy megérdemli a dicsérő szót, mint a nyertes.

NB I, nők, elődöntő, 2. mérkőzés

Békéscsabai RSE — Vasas Óbuda-Hofeka 2:3 (11, —22, 18, —23, —9)

Békéscsaba, 500 néző. Játékvezetők: Tillmann, Kiss Z.
Békéscsaba: Vargas 1, Soós N. 17, Fésüs E. 4, Pallag 9, Szombathelyi Sz. 18, Medics 19. Csere: Molcsányi R. (liberó), Czina 4, Horváth V., Kerepeczki. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
Vasas: Dékány 16, Nagy E. 8, Milovits 7, Sándor R. 20, Miklai 4, Oláh Cs. 5. Csere: Lévai (liberó), Gudmann, Fábián, Stefanik. Edző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:3, 8:4, 9:5, 10:7, 12:7, 14:8, 22:10. 2. játszma: 0:2, 2:5, 3:9, 6:9, 8:11, 10:13, 13:16, 14:22, 19:22. 3. játszma: 4:2, 7:3, 7:6, 10:6, 10:9, 13:10, 13:13, 16:14, 18:15, 21:16, 23:17. 4. játszma: 2:3, 4:3, 4:5, 5:7, 6:9, 8:9, 9:11, 11:12, 12:17, 13:19, 14:20, 18:21, 21:22, 21:24. 5. játszma: 0:2, 1:4, 4:4, 4:8, 6:9, 6:11, 7:13, 9:13.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása:
2:0, a Vasas javára.

Kormos Mihály:
— Látszik, hogy mi a magyar bajnokságban három szettig bírjuk a meccseket, míg a Vasas a Közép-európai Ligában edződött kétórás találkozókon. A negyedik-ötödik szettekben már nem tudtunk annyira koncentrálni, mint az elején. Szerdán megteszünk mindent azért, hogy lehozzuk a Vasast Békéscsabára, remek közönségünkhöz.
Jókay Zoltán: — Gondoltuk, hogy ismét nehéz lesz, megint le kellett győzni önmagunkat. A fergeteges hangulatú mérkőzésen látszott, hogy a lányoknak van tartásuk. A Békéscsaba is nagyot küzdött, de van még folytatás.

(forrás: brse.hu)