A Dunaferr hazai pályán 3:0-ra nyert a Kazincbarcika ellen a férfi NB I negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén. Eddig mindkét együttes hozta az otthoni meccseit, a továbbjutásról így a pénteki ötödik találkozó dönt a borsodi városban.

Az első szett elején felváltva estek a pontok, majd 8:12-es állásnál a hazaiak edzője kért időt. Ezután Pádár Krisztián jó ütéseivel 15:15-nél egyenlített a Dunaferr, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrá pedig a hazaiaknak sikerült jobban (1:0).

A második játszma újra jól indult a vendégek szemszögéből, hiszen az első technikai időnél 8:4-re vezettek. A folytatásban a hazaiak lassan, de biztosan araszoltak előre, szorgalmasan szerezték pontjaikat. A borsodiak nem tudtak mit kezdeni Tóth András nyitásaival, aztán a hajrában a Dunaferr akarata érvényesült, Dudás András időkérése sem segített a vendégcsapaton (2:0).

A harmadik szett előtt az volt a kérdés, hogy javul-e a Kazincbarcika játéka, vagy a lendületbe jött hazaiak újabb részsikerükkel a mérkőzést is biztosan nyerik. Nagy küzdelmet és látványos játékot hozott a harmadik szett is. Újra kazincbarcikai előnnyel indult, majd a vendégek egyre jobban belelendültek, és átvették az irányítást. A folytatás is a Vegyésznek sikerült jobban, a látogatók akarata érvényesült, és a második technikai időnél 16:13-as kazincbarcikai előnyt mutatott az eredményjelző. 17:13-nál Tomanóczy edző időt kért, és ez jót tett a hazaiak számára, hiszen 21:20-ra már ők álltak jobban, és Dudás Andrásnak kellett időt kérnie. 23:21-es Dunaferr-vezetés után elmaradt a fordulat, így a hazaiak hozták az összecsapást (3:0).

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2. A továbbjutásról döntő ötödik találkozót pénteken 17 óra 30 perctől játsszák Kazincbarcikán.

NB I, férfiak, negyeddöntő, 4. mérkőzés

Dunaferr SE — Vegyész RC-Kazinbarcika 3:0 (25, 17, 21)
Dunaújváros, 100 néző. Játékvezetők: Adler, Donkó
Dunaferr: Czintula M. 2, Szabó B. 1, Pádár 15, Tóth A. 2, Lukács A. 6, Dávid Cs. 21. Csere: Pápai (liberó), Hatvany A 12. Edző: Tomanóczy Tibor
Kazincbarcika: Lehóczky L. 4, Juhász P. 7, Gulyás 1, Csizmadia 8, Bokor E. 8, Lehóczky G. 8. Csere: Dudás T. (liberó), Orosz 3, Árva. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:4, 8:12, 15:16, 20:20, 22:22, 24:24. 2. játszma: 2:2, 8:4, 11:8, 16:14, 20:16, 22:17, 25:17. 3. játszma: 0:2, 5:4, 8:7, 13:17, 18:18, 22:20

Tomanóczy Tibor:
— Nehéz pénteki mérkőzés elé nézünk, csapatként kell együttműködnünk, hogy győzni tudjunk, és csak úgy, mint ma, az összes játékos csupaszív játékára lesz szükségünk.
Dudás András: — Nagyon gyengén játszottunk a mai napon, a Dunaferr a végjátékban frissebb volt, és így megérdemelten nyert.

(forrás: boon.hu)

Címkék: bajnokság dunaújváros röplabda nb1 kazincbarcika dunaferr vegyész rájátszás