Majdnem Kecskemét...

2012.02.19. 22:15

A 2010-es kecskeméti Magyar Kupa négyes döntő az etalon! Ezúttal a Fáy utcában majdnem olyan jó volt a hangulat, majdnem olyan fergeteges meccset hozott a férfidöntő, amely majdnem olyan szorosan alakult, és majdnem nyert a Kecskemét... Képgaléria itt!

Kétjátszmás hátrányból fordítva szerezte meg története 15. Magyar Kupa-elsőségét a Fino-Kaposvár! A somogyiak a Budapesten megrendezett döntőben a nagy rivális Kecskemét ellen nyertek öt szettben, így egymás után hetedszer lettek elsők.

A találkozó első pontját a kecskemétiek szerezték, és a folytatásban is rendre ők jártak előrébb. Az első percekben felváltva estek a pontok, az első technikai szünet után aztán három egységgel elhúzott az alföldi együttes. A kaposvári ütőknek rendre meggyűlt a bajuk a sáncokkal, és a bajt még néhány nyitásrontás is tetézte. Csányi Dániel ütése után már 8:12 állt a táblán, és a Fino ezután csak futott az eredmény után. A somogyiak többször is felzárkóztak két pontra, de ennél többre nem futotta az erejükből, így gyorsan el is ment a nyitó szett (20:25, 0:1).

A térfélcsere után valamelyest javult a somogyiak játéka, és ez az eredményen is meglátszott. Gergye Roland ütése és Laszczik Iván blokkja után 10:7-re vezetett a Kaposvár, de ez nem szegte kedvét a trónkövetelőnek! A túlfűtött hangulatban pörgő kecskemétiek a második technikai szünetre kétpontos előnyt kovácsoltak, Csoma Krisztián pedig még tovább növelte a két együttes közti különbséget. A kaposváriak újra sokat hibáztak, ellenfelük pedig élt a lehetőséggel. 17:21-nél Demeter mester már másodszor kért időt, és úgy tűnt, ez használ, csapata gyorsan szerzett három pontot. Szabó Alpár remek blokkja után már 20:21 volt az állás. A címvédőnek az egyenlítés is összejött, de ezután újra a Kecskemét következett: Csala Bernát előbb játszmalabdához juttatta csapatát, majd az utolsó pontot is beütötte (23:25, 0:2).

Úgy tűnt, hogy a harmadik játékrészre melegedett igazán játékba a címvédő: ebben a játszmában már az történt a pályán, amit a Fino játékosai akartak. Az első technikai szünetben három ponttal járt előrébb a Kaposvár, majd Gergye Roland nyitott egy ászt és ütött egy nagyot, és máris 10:5 volt az eredmény. Geiger András foghatatlan nyitással lendített még egyet csapata szekerén, és ezekben a percekben lényegében minden bejött a somogyiaknak. Magyar Bálint ügyesen forgatta az együttest, a társak pedig a védekezésben és a támadásban is jeleskedtek. 22:17 után a Kecskemét ugyan felzárkózott, de már nem tudta befogni a kaposvári gárdát. A csapat Szabó Alpár hatásos sánca után 24:19 arányban vezetett, egy rossz nyitás pedig végképp megpecsételte az alföldiek sorsát (25:20, 1:2).

A folytatásban a Kecskemét sikerrel lassította le a harmadik játszma kaposvári rohanását, így a negyedik szett első részében felváltva estek a pontok. 7:8 után Geiger András szerzett egymás után három pontot, amivel időkérésre kényszerítette az ellenfelet, saját csapatát pedig ismét nyerő helyzetbe hozta. Az alföldiek azonban nem hagyták magukat, és gyorsan egyenlítettek. Gergye Roland ásznyitásával került újra lépéselőnybe a Fino, Nacsa blokkja után pedig két pontra nőtt az előny (19:17). A kecskemétiek nagyot küzdöttek, és 21:18 után is egyenlíteni tudtak, ezután azonban már csak somogyi pontoknak tapsolhatott a közönség (25:21, 2:2).

Pontosan két órával az első nyitás után elkezdődött a mindent eldöntő, ötödik, rövidített játékrész. Az elején fej-fej mellett haladt a két együttes, aztán Gergye pontjaival 6:3-ra elhúzott a Kaposvár. 8:4-nél cseréltek térfelet a fiúk, és a somogyi legények ezután is három-négy ponttal előrébb jártak. A Kecskemét még megpróbált belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, de a somogyiak már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Gergye kiharcolta a meccslabdát, de Csoma még kétszer beköszönt, 14:13 után viszont Geiger András pontot tett a maratoni, 2 óra 20 perc hosszúságú, nem mindennapi küzdelem végére.

Magyar Kupa, férfiak, döntő

Fino-Kaposvár ― Kalo-Méh-Kecskeméti SE 3:2 (―20, ―23, 20, 21, 13)

Budapest, 1200 néző. Játékvezetők: Hóbor, Adler
Kaposvár: Szabó A. 6, ifj. Laszczik 2, Geiger 18, Nagy J. 15, Nacsa 12, Gergye 23. Csere: Dömötör (liberó), Bozóki, Magyar B. 2, Vajda. Edző: Demeter György
Kecskemét: Tóth I G. 2, Csányi D. 18, Bokor G. 7, Csoma 21, Csala 20, Dorcsák 7. Csere: Szabó T. (liberó), Hatvany Zs., Somodi 1. Edző: Gyurkó Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 7:7, 7:10, 8:12, 12:16, 16:18, 16:20, 18:22, 19:24. 2. játszma: 2:2, 3:2, 5:3, 5:6, 8:7, 11:11, 13:11, 13:14, 14:14, 14:17, 15:18, 17:18, 17:21, 22:22, 22:24. 3. játszma: 2:2, 5:2, 8:5, 12:6, 15:9, 18:11, 18:13, 19:13, 19:15, 20:15, 22:17, 22:19, 24:19. 4. játszma: 1:2, 3:2, 7:8, 11:8, 12:9, 12:13, 14:14, 16:15, 17:17, 19:17, 21:18, 21:21. 5. játszma: 1:1, 3:3, 5:3, 8:4, 9:5, 10:6, 11:7, 12:8, 12:11, 14:11

Videó itt! További képek és további videó itt!

A 3. helyért: Dunaferr SE ― Csepeli RC 3:0 (22, 18, 19)

Nők, döntő: Vasas-Óbuda-Hofeka ― Budapest SE-FKF Zrt. 3:0 (23, 15, 12)

(forrás: kapos.hu)