Az Albrecht-Miskolci VSC-MISI hazai pályán 3:1-re megverte a Békéscsabát a női NB I alapszakaszának 19. fordulójában. A viharsarkiak rendkívül tartalékos, felforgatott összeállításban léptek pályára.

Molcsányi Rita továbbra is influenzás, így nem léphetett pályára Miskolcon. A térdfájdalmakkal küszködő ütőjátékos, Soós Nikolett ezúttal liberóposzton játszott. További változást jelentett a békéscsabaiaknál, hogy az irányító Vargas helyén Jenei Andrea kapott lehetőséget.

Az első szettben 3:0-ra elhúzott a Miskolc, de a békéscsabaiak szépen, fokozatosan felzárkóztak. Követte vendéglátóját a viharsarki együttes, amelynél Medics egy-egy kemény ütése jelentette a látványosságot. A hazaiaknak végül sikerült ellépniük, és megnyerték a szettet. A második etap közepéig a borsodiak irányítottak, a vendégek nem tudtak mit kezdeni Kovács Edina hatékony támadásaival. Molcsányi Petra szép nyitásai után azonban kiegyenlítettebbé vált a játék, a Csaba védekezése összeszedettebb lett, átvette az irányítást és fordított (1:1).

A harmadik szettben a miskolci drukkerek legnagyobb örömére az addigi legnagyobb különbség alakult ki a két csapat között, a látogatók nyitásfogadásai nem voltak pontosak, és Kormos Mihály időkérése sem segített. A negyedik felvonásban tovább tartott a miskolci lendület, Kormos Mihály újra időt kért. A lányok megfogadták az intelmeket, a Békéscsaba behozta hátrányát, de a miskolciak ismét elléptek, és előnyük a mérkőzés végéig kitartott (3:1).

A Békéscsaba okkal bizakodhatott volna egy szorosabb eredményben, vagy akár a győzelemben is, ha nem esik ki még egy fontos játékosa. Az egyik kezdőjátékosukat, Szajkó Tímeát szintén nélküzöző miskolciak kihasználták a sok sebből vérző vendégek gyakori hibáit, és otthon tartották a pontokat.

NB I, nők, alapszakasz, 19. forduló

Albrecht Miskolci VSC-MISI ― Békéscsabai RSE 3:1 (21, ―19, 13, 21)

Miskolc, 200 néző. Játékvezetők: Mezei, Ujházi
Miskolc: Leidgeb 11, Rédei 10, Kovács E. 25, Sitkey 2, Szabó B. 15, Oláh Cs. 12. Csere: Nagy Zs. (liberó), Csarkó. Edző: Toma Sándor
Békéscsaba: Fésüs E. 3, Horváth V. 9, Kerepeczki 9, Medics 19, Jenei 2, Molcsányi P. 11. Csere: Soós N. (liberó), Czina 3, Pásztor. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 4:2, 7:4, 9:9, 16:15, 18:16, 20:18, 23:19. 2. játszma: 4:3, 7:5, 10:6, 13:6, 14:10, 15:14, 16:16. 3. játszma: 6:4, 8:5, 11:7, 15:8, 20:11, 23:11. 4. játszma: 5:1, 6:3, 8:6, 9:9, 12:10, 13:12, 15:13, 16:14, 21:18, 23:20