Újabb három bajnoki ponttal gazdagodott a Fino-Kaposár együttese a férfi NB I alapszakaszában. A veretlen éllovas a négy közé vágyó Dág ellen győzött 3:0-ra, a 16. fordulóban, a juniorok meccsét azonban a kistelepülés csapata nyerte.

A kaposvári együttesben ezúttal ifj. Laszzik Iván kezdett feladóposzton, és a csapat már az első perekben tudatosította, hogy magabiztos sikerre készül. A somogyiak az első technikai szünetben négy, a másodikban pedig már nyolc ponttal vezettek, és a hajrában is csak egy kicsit engedtek ki. A lelkes vendégek kétszer is felzárkóztak, de a végén Nagy József blokkja és egy elhibázott támadás megpecsételte a sorsukat (25:18, 1:0).

A térfélcsere után nem összpontosított eléggé a hazai együttes, a Dág pedig igyekezett a végsőkig megnehezíteni a bajnok dolgát. A vendégek végig együtt haladtak a sokat hibázó házigazdával, többször a vezetést is átvették, 18:20-nál pedig már-már nyerő helyzetbe kerültek. A kaposváriak ekkor megrázták magukat, Nagy József parádés sáncával átvették a vezetést és biztosították újabb részsikerüket (25:23, 2:0).

A vendégek a harmadik játékrészben is nagyot alakítottak. A Dág az első technikai szünetben öt ponttal járt előrébb, és a bátor nyitások rendre meghozták az eredményt. Az Oszuska-testvérek, és társaik még 21:19-nél is vezettek, de nem tudtak élni az újabb nagy lehetőséggel. A kaposváriak Szabó Alpár pontjával egyenlítettek, majd a center újabb fontos pontokat ütött. A végén Gergye Roland ásznyitása tett pontot a küzdelem végére (25:22, 3:0).

A Dág minden dicséretet megérdemel teljesítményéért, a kaposváriak pedig annak örülhetnek, hogy folytatták szép sorozatukat. A Demeter-legénység 14 mérkőzés után is veretlenül vezeti a tabellát.

NB I, férfiak, alapszakasz, 16. forduló

Fino-Kaposvár ― Dági KSE 3:0 (18, 23, 22)

Kaposvár, 300 néző. Játékvezetők: Mezei, Hóbor
Kaposvár: Szabó A. 6, ifj. Laszczik 1, Geiger 7, Nagy J. 7, Nacsa 19, Gergye 9. Csere: Dömötör (liberó), Magyar B., Lesznyik, Bozóki. Edző: Demeter György
Dág: Oszuska G. 5, Pollák 12, Horváth G., Oszuska II Z. 8, Jánossy 1, Szauter P. 7. Csere: Zirigh (liberó), Krupánszki 4. Edző: Szauter Ferenc, Oszuska I Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 8:4, 12:6, 14:7, 16:8, 17:13, 21:13, 21:16. 2. játszma: 5:4, 8:7, 8:9, 119, 14:14, 16:14, 16:17, 18:17, 18:20, 21:21, 23:21. 3. játszma: 3:8, 5:10, 10:14, 14:16, 14:18, 18:19, 19:21, 23:21

Demeter György:
― A mai mérkőzés után elsősorban a győzelemnek örülhetünk. Látszott, hogy három hete nem játszottunk meccset.
Szauter Ferenc: ― Megilletődötten kezdtünk, de a folytatásban mindent megtettünk azért, hogy jó eredményt érjünk el.

A felnőtt mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

A juniormérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kapos.hu)