A Békéscsabai RSE a várakozásoknak megfelelően könnyed, gyors győzelmet aratott (3:0) a Veszprémi Egyetemi SC ellen a női NB I alapszakaszának első fordulójában.

A békéscsabaiak szakvezetői a mérkőzés előtt arról beszéltek, egy órán belüli játékkal illene nyerni a Veszprém ellen a bajnoki nyitófordulóban. Az első szett rögtön ezt a lehetőségez erősítette, hiszen fokozatosan húzott el a hazai csapat. A dunántúliak eléggé megilletődötten játszottak, sokat hibáztak, már a nyitásfogadásaikat rendre rontották. Hátsóalakzatuk ráadásul mindig későn eszmélt a beejtett vagy lepattanó labdáknál. A házigazdák ütői, Pallag Ágnes és Soós Nikolett elemükben voltak, ritkán tudták ártalmatlanítani a bombáikat. Így aztán röpke 16 perc alatt behúzták az első játékrészt (1:0).

A második szett elején a csabaiak ismét kihasználták a veszprémiek lassúságát, és védekezésbeli hiányosságait. A vendégek pontjaik jelentős részét a ritka békéscsabai hibákból szerezték, támadásaik is ártalmatlannak bizonyultak. A szett közepén volt egy nagyon rövid megingása a házigazdának, de gyorsan felülemelkedtek rajta. 18:8-nál ismét megvolt a tízpontos különbség a két csapat között, sőt ezt követően már csak egy pontot engedélyeztek a Veszprémnek, s 15 perc alatt megnyerték ezt a szettet is (2:0).

A harmadik játékrészben sem ízlett a vendégeknek a Soós, Pallag duó támadójátéka, illetve Zielke fineszes megoldásai. Molcsányi Rita továbbra is szorgalmasan gyűjtögette össze a labdákat. Aztán ismét jött egy kis megtorpanás, ekkor kérte ki a mérkőzés folyamán első idejét a Békéscsaba. A kisebb fejmosás négy pontig használt a lányoknak, aztán megint a veszprémiek percei következtek. Bár ebben a játékrészben nem jött össze a tízpontos különbség, és hosszabb időtartamúnak bizonyult (20 perc), mint az előző kettő, egy pillanatig sem forgott veszélyben a játszmagyőzelem, ami egyben a meccs megnyerését is hozta (3:0).

NB I, nők, alapszakasz, 1. forduló

Békéscsabai RSE – Veszprémi Egyetemi SC 3:0 (13, 9, 18)

Békéscsaba, 200 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Békéscsaba: Vargas 5, Horváth V. 6, Fésüs E. 5, Soós N. 18, Pallag 17, Zielke 13. Csere: Molcsányi R. (liberó), Czina, Kerepeczki, Jenei. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
Veszprém: Szelle D. 2, Kovács A. 5, Környei 6, Tobak E., Földesi 4, Jezerniczki 4. Csere: Pintér E. (liberó), Pós. Edző: Katona Péter

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:2, 4:3, 7:3, 12:5, 18:8. 2. játszma: 6:2, 11:3, 13:7, 18:8. 3. játszma: 0:2, 3:2, 3:3, 10:3, 12:8, 16:8, 17:12, 22:18