A BSE-FCSM 3:2-re nyert a Vasas Duna Autó Óbuda otthonában a női Extraliga döntőjének negyedik mérkőzésén. Az ötödik szettben 14:13-nál az óbudaiaknak labdájuk volt a bajnoki címhez. A párharc összesített állása 2:2, az aranyéremről döntő ötödik meccset vasárnap délután rendezik a Városmajorban.

A mennyből a pokolba! Hajszál választja el egymástól a sikert és a kudarcot... Csütörtök este, az ötödik szettben 14:13-ra vezetett a Vasas, amelynek így a mérkőzéshez és a bajnoki címhez is labdája volt. Aztán néhány perc múlva mégis hitetlenkedő vagy üres tekintettel meredtek a semmibe a lányok, vérmérséklettől függően. Nehéz megélni, hogy ott volt egy karnyújtásnyira, aztán mégis tovatűnt.

Pedig elkeseredésre és különösképpen szégyenkezésre semmi ok! Egyrészt adott a folytatás lehetősége, vasárnap a Városmajorban is megmutathatják még, hogy a Vasasé a legjobb női röplabdacsapat Magyarországon, másrészt felejthetetlen élményt szereztek annak a több száz szurkolónak, aki ma értük szorított a Folyondár utcában.

Pedig nemcsak a BSE-vel, hanem betegséggel, játékvezetőkkel és még ki tudja mivel meg kellett küzdeniük...

Zsúfolásig megteltek a Folyondár utcai csarnok lelátói, dübörögtek a dobok, harsogtak a dudák, a hangulatra nem lehetett panasz, és kezdetben az eredmény alakulására sem. Miklai Zsanett szerezte az első pontot, az ellenféltől pedig Sándor Renáta a hálóba szervált. 6:3-ra, majd 12:7-re is vezettek az óbudaiak, de a lendületük lassan megtört. Volt olyan labdamenet, amelyben kétszer is parádésan mentettek, mégsem szereztek a végén pontot. A vendégek az első technikainál vezettek először (15:16), s innen már végig megőrizték előnyüket. A Vasasnál több hiba is előfordult, a végjátékot nem tudták izgalmassá tenni a hazaiak (20:25, 0:1).

A második szett elején egy rossz Vasas-nyitásnak köszönhetően vezetett a BSE, de aztán beindultak az óbudaiak, Dékány, Takács és Miklai egymásután szerzett fontos pontokat (13:6). A folytatás mégis ijesztő, átgondolatlanul támadtak a hazaiak, gyorsan egyenlített a címvédő (16:16). Milovits ekkor tért vissza a pályára és a játékba is, jól adott fel középen Nagy Eszter pedig beütötte. Jól blokkolt a házigazda (21:17), de a BSE is keményen küzdött, és a hajrában egyenlíteni tudott (23:23). Ekkor azonban jött egy jó sánc, majd Miklai ászértékű nyitásával nyert a Vasas (25:23, 1:1).

Rosszul kezdődött a harmadik játszma a hazaiak számára (0:3), de az belső technikainál már a Vasas vezetett (8:7). Borsos Lili is beköszönt, ekkor ismét szárnyalt csapata, akárcsak az előző két meccsen. Fantasztikus volt a mezőnymunka, a kemény ütések betaláltak (15:10). Minden szépnek tűnt, de jött a homály... Innentől a szett végéig mindössze négy pontra volt képes a Vasas, az ellenfél pedig díszlépésben masírozott a játszmagyőzelemig.

Nem omlott össze a házigazda, a negyedik játszmában végig vezetett, hol négy-öt ponttal, hol csak kettővel, de nem adta ki a kezéből az előnyt. Elsősorban továbbra is inkább a mezőnyben volt jó a Vasas, különösen Vatai Gabriella rukkolt ki időnként parádés mentésekkel. A végén infarktus-közeli állapot, 23:23-nál egyenlített a BSE, de aztán kétszer a hazai együttes volt eredményes (25:23, 2:2).

Az ötödik szettet is a Vasas kezdte jobban (6:3), innen azonban fordított a címvédő (6:8), hatalmas lelkesedéssel futott az eredmény után a házigazda (11:13). Takács Zsófia szervált egészen 14:13-ig, aztán vége. Labda a bajnoki címhez! Aztán fordított és nyert a BSE (14:16, 2:3).

Extraliga, nők, döntő, 4. mérkőzés

Vasas Duna Autó Óbuda – BSE-FCSM 2:3 (–20, 23, –19, 23, –14)
Folyondár utca, 900 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Adler
Vasas: Takács Zs. 10, Milovits 7, Miklai 24, Nagy E. 8, Dékány 11, Borsos 2. Csere: Vatai (liberó), Oláh V. 1, Lutter L., Lévai. Edző: Jókay Zoltán
BSE: Tóthné 17, Horváth A. 1, Sándor R. 42, Hackl 4, Gudmann 4, Kötél D. 11. Csere: Tóth A. (liberó), Gregori, Kolada 1, Kiss V. 4. Edző: Hollósy László

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 8:5, 12:7, 12:10, 15:12, 15:18, 16:20, 20:24. 2. játszma: 4:2, 6:3, 9:5, 13:6, 13:11, 14:13, 16:16, 22:18, 22:21, 23:23. 3. játszma: 0:3, 2:5, 5:5, 8:7, 11:8, 13:9, 15:10, 15:13, 16:17, 18:18, 18:22, 19:24. 4. játszma: 3:3, 7:7, 10:7, 14:9, 16:14, 20:17, 20:19, 23:20, 23:23, 24:23. 5. játszma: 2:2, 4:2, 6:3, 6:8, 8:8, 8:10, 9:12, 13:14, 14:14

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:2

Jókay Zoltán: – A minket sújtó nehézségek ellenére – gondolok itt a csapaton végigvonuló betegséghullámra – hihetetlen energiákat mozgósítottak a lányok. A küzdőszellemre egy rossz szavam nem lehet, mindent megtettek a siker érdekében, azt gondolom, egyiküknek sem kell szemrehányást tennie magának. A játékunkkal voltak egyes időszakokban gondok, ez vezetett végül a vereséghez. A feladatot most a Városmajorban kell megoldani, és a mai mérkőzés után is azt gondolom, hogy képes rá a csapatom.
Hollósy László: – Soha ne írd le a bajnokot! A problémáink ellenére csodálatosat játszottak a lányok. Ők az igazi sportemberek.

(forrás: vasassc.hu)