A Dunaferr SE hazai pályán 3:1-re nyert a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen a férfi Extraliga bronzpárharcának első mérkőzésén. A dunaújvárosiak legjobbja a korábbi csapata ellen szereplő Tomanóczy Tibor volt.

Egy kis technikai hiba előzte meg a mérkőzést, hiszen a bemelegítés utolsó fázisában, a nyitás gyakorlásánál a háló szétszakadt, így a találkozó később kezdődött a tervezettnél. Az első szett elején kiegyenlített játék folyt a pályán, felváltba estek a pontok (7:8). A folytatásban Bokor Elek jó nyitásai révén már a hazaiaknál volt az előny (16:14), és 18:15-nél, valamint 22:19-nél is időt kért Dudás András, hogy csapata rendezze sorait. A szünetek sem segítettek, mert a Dunaferr biztosabb nyitásfogadás után megszerezte a vezetést (1:0).

A második játékban a Kazincbarcika kezdett, és ekkor is fej-fej mellett haladtak a felek, de Tomanóczy Tibor remeklésével a Dunaferrnél volt némi előny (8:6). A folytatás viszont jól alakult a látogatóknak, hatékonyan mezőnyözve fordítottak, így 8:11-nél Ruffing Péter kért időt. Nem tört meg a borsodiak lendülete, Csizmadia jó szervái után 16:9-re húztak el. Bár Tomanóczy továbbra is termelte a pontokat, a vendéglátók nem tudtak felzárkózni és Lehóczky Gergő ászértékű nyitása tett pontot a szett végére.

A harmadik játszma eleje ismét szoros csatát hozott (8:7), Tomanóczy szinte egyedül vitte csapatát. A második technikai időnél 16:15 volt az állás, majd 20:20-nál a hazaiak edzője kért időt, és össze is kapta csapatát, mert 22:20-nál már Dudás Andrásnak kellett szünetet kérnie. A végjátékban nagy taktikai csata folyt a pályán, amelyből végül a hazaiak jöttek ki jobban.

A negyedik szettben 2:2-t követően Bokor Elek remek nyitásai után az első technikai időnél 8:4 állt az eredményjelzőn. Ez a különbség a folytatásban is megmaradt a csapatok között (13:8), és a folytatásban is inkább hazaiak akarata érvényesült, Tomanóczy jó ütései és blokkjai után 20:14-nél fordultak a hajrára a csapatok. 21:18-nál még az újvárosiak kértek időt, és utána begyűjtötték a pontokat és a győzelmet is.

Extraliga, férfiak, a 3. helyért, 1. mérkőzés

Dunaferr SE – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:1 (21, –15, 26, 20)
Dunaújváros, 200 néző. Játékvezetők: Ujházi, Éva T.
Dunaferr: Szabó B. 1, Bokor E. 7, Dávid Cs. 15, Tóth A. 4, Tomanóczy 24, Lukács A. 15. Csere: Pápai (liberó), Szűcs Á., Hatvany A., Johansson. Edző: Ruffing Péter
Kazincbarcika: Lehóczky L. 2, Orosz 3, Gulyás Á. 2, Lehóczky G. 13, Lónárt 14, Kovács II Z. 21. Csere: Dudás T. (liberó), Toronyai 2, Csizmadia 4. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 7:8, 16:14, 23:19. 2. játszma: 4:2, 7:11, 9:16, 12:21. 3. játszma: 8:10, 16:15, 20:20, 23:20. 4. játszma: 8:4, 16:14, 20:14, 21:20

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Dunaferr javára.

Ruffing Péter: – A fénykorát idéző Tomanóczy Tiborral az élen biztosan használtuk ki a pályaelőnyünket.
Dudás András: – Egyforma erők küzdelme zajlott a pályán, első mérkőzésnek jó volt.

(forrás: nso.hu, boon.hu)

Címkék: dunaújváros röplabda kazincbarcika dunaferr vegyész extraliga