A Nyíregyházi Főiskola SE némi meglepetésre 3:1-re győzött a BITT-Kaposvári NRC otthonában a női NB I 1-4. helyéért zajló rájátszásának negyedik fordulójában. Így továbbra is nyílt a csata a bajnokság összesített kilencedik helyéért.

A rájátszás csoportrangadóján több játékos is hiányzott a veretlenül éllovas kaposvári együttesből. Rák Rebeka bokasérülése után lábadozik, Horváth Petra és Győrbíró Kamilla pedig betegség miatt nem vállalta a játékot. Az évad első részében még az Extraligában szereplő Nyíregyházi Főiskola győzelmi reményekkel érkezett a somogyiak otthonába, és az első játszmában meg is tette az első lépést a siker felé. Izgalmas, látványos labdamenetekkel fűszerezett szettet láthatott a közönség, és a fordulatok sem maradtak el. Az elején jobban ment a vendégeknek, de a házigazda még a négypontos hátrányt is ledolgozta, és több ásznyitással igyekezett kizökkenteni ellenfelét, Harmath Zsófia pedig elsőrangú sáncmunkájával tűnt ki. Szombathelyi Szandra ütésével 17:16-ra még a hazaiak vezettek, a hajrát azonban jobban bírta a szabolcsi együttes, és Szikszai játszmalabdához juttatta csapatát, Czipták pedig megszerezte az utolsó pontot (22:25, 0:1).

Pálfy Marian foghatatlan nyitásával indult a második játékrész, a folytatásban pedig sokáig az első szetthez hasonlóan alakult a forgatókönyv. A vendégek elhúztak néhány ponttal, a Kaposvár pedig szép megoldásokkal felzárkózott. A játszma derekán úgy tűnt, elkapta a fonalat a hazai együttes, de még a 20:17-es előny sem volt elég a nyugodt befejezéshez. A Nyíregyháza nem hagyta magát, és egyenlíteni tudott. 24:23 után egy másfél perces labdamenet végén lett újra nyílt a csata, de Pintér Zsanett és Szombathelyi Szandra bátor ütései meghozták a sikert (26:24, 1:1).

A térfélcsere után eléggé egyoldalú volt a küzdelem, a nyírségiek futószalagon gyártották a pontokat, és az első technikai szünetben már 8:1-re vezettek, a másodikban pedig már 5:16 állt a táblán... Nem volt megállás, a pályán csak lézengő somogyi lányok 7:21 után támadtak fel, így valamelyest kozmetikázták a kellemetlen végeredményt (16:25, 1:2). A negyedik játékrész első részében ötpontos hátrányból csinált kétpontos előnyt a Kaposvár, aztán már fej-fej mellett haladt a két csapat. A somogyiak többször is bosszantó hibákat vétettek, amikor elhúzhattak volna, ellenfelük pedig mindig a legjobbkor kapta össze magát. 20:24 után a kaposváriak hihetetlen bravúrral még egyenlítettek, de a mezőny legjobbja, Botos Fruzsina két kemény ütéssel eldöntötte a rangadó sorsát. A nyíregyháziak végül bezsebelték a megérdemelt idegenbeli győzelmet.

NB I, nők, rájátszás, az 1-4. helyért, 4. forduló

BITT-Kaposvári NRC – Nyíregyházi Főiskola SE 1:3 (–22, 24, –16, –24)
Kaposvár, 100 néző. Játékvezetők: Farkas L., Horváth M.
Kaposvár: Balajcza 17, Kondor G. 8, Pintér Zs. 13, Harmath 11, Szombathelyi Sz. 14, Pálfy 2. Csere: Horváth Zs. (liberó), Ihász. Edző: Halász Márta
Nyíregyháza: Botos 26, Kovács B. 5, Szikszai 7, Czipták 9, Sipos Z. 19, Sipos T. 6. Csere: Török (liberó), Tóth D. Edző: Kolozsi János

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 3:6, 5:9, 9:9, 10:13, 14:13, 16:14, 17:16, 18:20, 21:24. 2. játszma: 0:1, 2:4, 5:5, 5:8, 8:10, 12:10, 15:12, 16:13, 16:16, 17:17, 20:17, 20:20, 21:22, 24:22, 24:24. 3. játszma: 1:1, 1:9, 3:12, 5:17, 6:19, 7:21, 13:22, 14:24. 4. játszma: 0:2, 3:2, 3:7, 3:8, 9:9, 11:9, 12:10, 12:13, 13:15, 16:15, 19:18, 19:21, 20:24, 24:24

(forrás: bittkaposvar.hu)

Címkék: nyíregyháza kaposvár röplabda főiskola nyíregyházi főiskola