Nem szakadt meg az elmúlt évek nagy sorozata: 2007 óta minden tavasszal a Kaposvár és a Kecskemét játssza a döntőt a férfi Extraigában, s az idén is a két legerősebb csapat jutott a döntőbe. Az elődöntő harmadik mérkőzésén a címvédő somogyiak hazai pályán 3:1-re nyertek a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen.

Két izgalmas találkozó után nyugodtabb meccsben és magabiztos győzelemben reménykedtek a Kaposvár szurkolói az elődöntő harmadik felvonása előtt. A Kazincbarcika ezúttal nem ijesztett rá a címvédőre az első szettben, a lelkes vendégek az első technikai szünetben ugyan még két ponttal vezettek, a folytatásban azonban csak tisztes távolból követték ellenfelüket. A somogyiak magabiztosabbnak tűntek, mint az előző találkozókon, és 24:20-nál játszmalabdához jutottak, majd Gergye Roland beütötte az utolsó pontot (25:22, 1:0).

A siker nem nyugtatta meg a hazaiakat, a borsodiak pedig ismét csak jelesre vizsgáztak küzdeni tudásból. A Vegyész gyorsan megszerezte az első pontot, és mint később kiderült, már nem is engedte ki a kezéből a vezetést... A vendégek eleinte még csak két-három ponttal jártak előrébb, Lónárt Péter, és a csereként beállt Lehóczky Gergő ásznyitásaival aztán teljesen kizökkentették a somogyi nyitásfogadókat, és már 12:19 is állt a táblán. A hazaiak ekkor kaptak észbe, és Bagics Balázs szerváival megkezdték a felzárkózást, majd Nagy József blokkjával 19:21-re jöttek fel, Gergye pedig egyenlített. Felváltva estek ezután a pontok, és csak a ráadás döntött. A Kaposvárnak négy játszmalabda sem volt elég a győzelemhez, ehelyett Kovács II Zoltán nyitott egy ászt, Schulcz István pedig elrontott egy támadást, és egyenlített a határtalan lelkesedéssel küzdő Kazincbarcika (27:29, 1:1).

A harmadik játékrész a másodikhoz képest szinte unalomba fulladt, végig az történt a pályán, amit a házigazda akart. A kaposváriak a játszma derekán már öt ponttal vezettek, és a Gergye, Bagics, Schulcz trió szorgalmasan termelte a pontokat. Ebbe a szettbe még Kaszap Tamás reklamálásért kapott sárga lapja is belefért, és ezúttal nem maradt el a biztos somogyi siker (25:18, 2:1).

Szép jelenetek vezették be a negyedik szettet: Kovács II Zoltán két foghatatlan nyitása után 4:2-re a Vegyész vezetett, Gergye parádés blokkja után viszont már a házigazdánál volt az előny. A címvédő ezek után már nem hagyta, hogy ellenfele ismét borsot törjön az orra alá, és féltve őrizte megszerzett előnyét. Gergye Roland huszadik pontja egyben a bajnoki elődöntő végét jelentette, a somogyiak nagy küzdelem végén jutottak be a fináléba, ahol a Kecskemét lesz az ellenfelük. Úgy, mint az elmúlt négy évben mindig...

Extraliga, férfiak, elődöntő, 3. mérkőzés

Fino-Kaposvár – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:1 (22, –27, 18, 18)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Adler
Kaposvár: Kaszap 6, Bagics Balázs 14, Csoma 5, ifj. Schulcz I. 18, Gergye 20, Nagy J. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Szabó A. Edző: Kántor Sándor
Kazincbarcika: Toronyai 2, Kovács II Z. 13, Gulyás Á. 7, Lónárt 16, Dudás T. 3, Juhász P. 8. Csere: Szántai (liberó), Lehóczky G. 10, Lehóczky L., Orosz, Csizmadia 1. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 6:8, 9:9, 16:13, 19:15, 23:19, 24:20. 2. játszma: 0:1, 1:4, 2:5, 6:8, 9:11, 10:13, 11:16, 11:18, 12:19, 15:20, 19:21, 22:22, 23:23, 24:23, 27:26. 3. játszma: 2:1, 5:4, 8:6, 12:7, 14:12, 17:13, 19:14, 24:17. 4. játszma: 2:1, 2:4, 5:4, 8:5, 10:5, 10:8, 14:8, 16:10, 21:14, 23:15, 24:16

Kántor Sándor: – Örülök, hogy fiatal csapatunknak sikerült három mérkőzésen kiharcolnia a döntőbe jutást. Játékosaim átérezték, hogy ma pontot kell tenni a sorozat végére, s ezt sikerrel teljesítették.
Dudás András: – Sajnos, nem tudtuk az előző két mérkőzésen nyújtott jó játékunkat megismételni, így számomra nem marad más, mint gratulálni ellenfelünknek a döntőbe jutáshoz.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Kaposvár javára.

(forrás: kapos.hu)