Ezúttal nem kísértett a múlt

2011.03.21. 23:50

A Dunaferr SE hazai pályán, majd idegenben is 3:0-ra nyert a feladóproblémákkal küszködő MAFC-BME-Mapei ellen a férfi Extraliga negyeddöntőjében, így magabiztosan jutott be a legjobb négy közé, ahol majd a Kecskemét lesz az ellenfele.

Az újvárosiaknál Tomanóczy Tibor, a fővárosiaknál Vocskó Máté volt sérült. A párharc első mérkőzését Dunaújvárosban rendezték. A nyitó játszmában az első technikai szünetben a hazaiak vezettek 8:7-re. A folytatásban is a dunaújvárosiak akarata érvényesült, hiszen magabiztosan játékkal hozták a szettet. A folytatás is jól indult, hiszen 3:0-ra vezettek a hazaiak, de ezután feltámadt a MAFC, és egészen a játékrész hajrájáig vezetett is. Ekkor azonban megrázta magát a hazai alakulat, és öt pont különbséggel ezt a játszmát is megnyerte. A harmadik szettben is a hazai csapat dominált. Az újvárosiak végig vezetve nyerték ezt a játékrészt is, ezzel előnyt szereztek a két győzelemig tartó párharcban.

A negyeddöntő második találkozójára vasárnap került sor, Káposztásmegyeren. Az első felvonásban a házigazdák alaposan megnehezítették a Dunaferr dolgát, amely azért nagy csatába behúzta a szettet (23:25). Ez láthatóan meg is törte a vendéglátókat, akik a folytatásban próbálkoztak ugyan becsülettel, de a második játékot 25:20-ra, míg a harmadikat 25:17-re nyerte a Dunaferr, amely így játszmaveszteség nélkül jutott be a bajnoki elődöntőbe.