A Magyar Röplabda Szövetség elnökének, elnökségének, főtitkárának! Az elmúlt rövid időszakban sajnos három egykori kiváló röplabdás temetésére került sor.
Március 2-án Maxin Mátyást, március 9-én Mucha Józsefné Gámpé Erikát, március 11-én Kangyerka Antalt búcsúztattuk. Mindhárman válogatott játékosok voltak, illetve egyesületükben hosszú ideig magas színvonalon játszottak, többszörös bajnokok, kupagyőztesek, szolgálták, népszerűsítették a magyar röplabdázást. Kangyerka tagja volt a mindezidáig legsikeresebb férfiválogatottnak, 1963-ban Európa-bajnoki ezüstérmet nyert, 1964-ben a tokiói olimpián hatodik helyezést ért el.
Mindhárom temetésen nagyon sokan voltak, egykori és jelenlegi játékosok, edzők, vezetők, barátok, kollégák, ismerősök, de egy valaki, vagy valakik hiányoztak. A Magyar Röplabda Szövetség egyik búcsúztatáson sem képviseltette magát hivatalosan, nem kért fel senkit, hogy képviselje a szervezetet, nem küldött koszorút, még egy szál virágot sem. Az ott megjelentek először csendesen, majd egyre hangosabban fejezték ki felháborodásukat a magyar röplabdázás vezetőinek hiánya miatt, és ez a nemtetszés teljesen jogos volt, hiszen az elmúlt évtizedekre nem ez volt jellemző.
Sokan jegyezték meg rezignáltan, hogy az új vezetés, amely meghirdette a röplabda népszerűsítésének, hazai és nemzetközi megbecsülésének fokozását, arra sem méltatja az egykori röplabdás személyiségeket, hogy méltóan búcsút vegyen tőlük. Pedig ez nem kerül szinte semmibe, csak egy kis odafigyelésbe. Hogyan várja el a jelenleg még élő, aktív, vagy a sportolást már befejező röplabdásoktól a szövetség, hogy mindent tegyenek meg szeretett sportágukért, annak sikereiért, felemelkedéséért, ha ők még erre a kis gesztusra sem hajlandóak.
Ezen sorok a felháborodottak nevében íródtak annak reményében, hogy a jövőben ez ne fordulhasson elő, és kellő megbecsülésben részesüljön minden élő és elhunyt röplabdás, akik életük jelentős részét, ha nem az egészét a röplabdázásnak szentelték, szentelik.
Budapest, 2011. március 12.
Aláírók
• Tatár Mihály sk. 265-szörös válogatott játékos, magyar bajnok edző, a XX. század legjobb játékosa
• Stevik Péter sk. az MRSZ korábbi főtitkára, magyar bajnok edző
• Kiss Lajos sk. volt nemzetközi játékvezető