A Fino-Kaposvár hazai pályán simán nyert a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen a férfi Extraliga 1-4. helyéért rendezett középszakaszának hatodik, utolsó fordulójában. A címvédő somogyiak az első, a borsodiak pedig a negyedik helyen zártak.

A középszakasz utolsó mérkőzésén magasan a Kaposvár számított esélyesnek, és már az első szettben kiderült, hogy valóban nagy a különbség a két együttes között. A szebb napokat is látott, de most is tehetséges, lelkes borsodiak időnként megvillantak egy-egy remek megoldás erejéig, de nem tudták megakadályozni a bajnoki címvédő magabiztos sikerét. A játszma derekán már tíz pont volt somogyiak előnye, a 25:14-es végeredményt Bagics Balázs ütése alakította ki (1:0).

A térfélcsere után az első technikai szünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán állva hagyta a házigazda a Vegyészt. A kaposváriak futószalagon gyártották a pontokat, és nem csak a szélsőütők jeleskedtek, hanem a center Csoma Krisztián is, aki többször eredményesen blokkolt. A Kazincbarcika ezúttal már 16 pontig jutott, az utolsó támadás végére Gergye Roland tett pontot (2:0).

A harmadik játékrész elején még a liberó, Szántai Balázs is szerzett egy pontot, a kaposváriak figyelme pedig többször is látványosan alábbhagyott. A vendégek ledolgozták az első technikai szünetig összeszedett hárompontos hátrányukat, így nem volt alaptalan Kántor Sándor edző időkérése. Toronyai Miklós nyitásával mégis átvette a vezetést a vendéggárda. A második technikai szünetben már a Kaposvár vezetett, és innen már nem volt megállás. Az történt a pályán, amit a házigazda akart, és egy rossz nyitás végképp megpecsételte a borsodiak sorsát (25:21, 3:0).

Extraliga, férfiak, középszakasz, az 1-4. helyért, 6. (utolsó) forduló

Fino-Kaposvár – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:0 (14, 16, 21)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Adler, Éva T.
Kaposvár: ifj. Laszczik 4, Bagics Balázs 7, Csoma 8, ifj. Schulcz I. 12, Gergye 10, Szabó A. 1. Csere: Deák (liberó). Edző: Kántor Sándor
Kazincbarcika: Lehóczky L., Kovács II Z. 10, Gulyás Á. 2, Csizmadia J. 7, Lehóczky G., Juhász P. 4. Csere: Szántai (liberó), Lónárt 2, Orosz, Dudás T. 2, Toronyai 3. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 3:3, 8:5, 13:6, 16:8, 19:9, 24:14. 2. játszma: 8:7, 16:9, 24:16. 3. játszma: 8:5, 8:8, 9:11, 12:14, 15:14, 19:16, 23:18, 24:20