Kikapott a címvédő! Ahogyan tavaly, úgy idén is legyőzte a Kalo-Méh-Kecskeméti SE hazai pályán a Fino-Kaposvár csapatát a férfi Extraliga 1-4. helyéért zajló középszakaszában! Az alföldiek az ötödik fordulóban 3:2-re nyertek az idáig veretlen somogyiak ellen. Képgaléria itt! A két csapat legközelebb a jövő héten találkozik egymással a Magyar Kupa elődöntőjében.

A sok nyitásrontás ellenére is jól tartotta magát a hazai együttes, és elsősorban Csala Bernát ponterős játékának köszönhetően csak egypontos kaposvári vezetéssel térhettek pihenőre a csapatok az első technikai időnél (7:8). A játszma közepén három ponttal elhúzott a hazai együttes, sőt 20:16-os kecskeméti vezetésnél időt is kellett kérnie Kántor Sándornak. Két ponttal később ismét jött egy rövid játékmegszakítás. Nem tudott kikecmeregni a gödörből a somogyi együttes, ameéy elsősorban gyatra nyitásfogadásának köszönhetően elveszítette az első játszmát (1:0).

Sokat változott a játék képe a második felvonás elején, sokkal több támadást sikerült kivédekeznie a címvédőnek, így sikerült négy ponttal meglépnie. Sőt 5:10-nél már Karagics mesternek kellett magához rendelni játékosait. Hoboth Ákos és Németh Ferenc pontjainak köszönhetően növelni is tudta előnyét a vendég, és a második kis szünetnél már hat ponttal vezetett. Cserékkel próbálkozott a Kecskemét, de nem tudta megállítani a Kaposvár lendületét, és a csereként pályára lépő Magyar Bálint ásznyitása játszmagyőzelmet és egyenlítést jelentett a somogyiaknak (1:1).

Alaposan ráijesztett ellenfelére a harmadik játszma elején a Kecskemét, hiszen jó nyitásai után már 3:1-re vezetett, de ekkor Gergye Roland állt a nyitóhelyre, és megfordult az eredmény. Sokáig nem örülhettek a vezetésnek a vendégek, hiszen ismét a Kecskemét percei következtek, és a második technikai szünetnél már kétpontos volt az alföldiek előnye. Nem is engedte ki a kezéből a játszmát az egyre jobb játékot produkáló hazai együttes (2:1).

A negyedik játszma elején villámrajtot vett a Kaposvár, és 6:2-re, majd 8:4-re vezetett.  A második technikai időnél már ötpontos volt a vendégelőny, ismét kettős cserére szánta el magát a hazaiak mestere, Hatvany Zsolt és Bokor Gábor is pályára lépett. Cserélt a Kaposvár is, Bagics Balázs váltotta Hoboth Ákost. A cseréknek köszönhetően sem történt változás a pályán, így egy sima kaposvári győzelmet hozó szett után következhetett a döntő játszma (2:2).

Felváltva estek a pontok az ötödik játszma elején, de az első technikai időnél a hazaiaknak sikerült meglépniük két ponttal. A Kecskemét jobban összpontosított, így megérdemelten nyerte a szettet, és ezzel a mérkőzést is (3:2).

Extraliga, férfiak, középszakasz, az 1-4. helyért, 5. forduló

Kalo-Méh-Kecskeméti SE – Fino-Kaposvár 3:2 (18, –19, 21, –14, 9)
Kecskemét, 400 néző. Játékvezetők: Hóbor, Vári
Kecskemét: Tóth I G. 2, Rapi 12, Somodi 5, Dorcsák 8, Csala 17, Farkas P. 9. Csere: Szabó T. (liberó), Bokor G., Hatvany Zs., Szappanos D. Edző: Karagics Mátyás
Kaposvár: Szabó A. 10, Nagy J. 8, Hoboth Á. 8, Gergye 9, Kaszap 7, Németh F. 19. Csere: Dömötör (liberó), Bagics Balázs. Edző: Kántor Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:4, 6:6, 7:8, 13:13, 17:14, 20:16, 22:16. 2. játszma: 1:2, 4:4, 4:8, 5:9, 7:12, 10:16, 12:18, 12:21, 16:22, 19:23. 3. játszma: 2:1, 4:1, 4:6, 10:8, 13:12, 16:14, 20:18. 4. játszma: 1:3, 2:6, 6:10, 8:13, 11:16, 12:19, 14:22. 5. játszma: 1:1, 4:4, 6:6, 11:6, 12:8

Karagics Mátyás: – Kifejezetten nagy csata folyik a két csapat között, próbálgatjuk rendre a másik erejét. Ez a mérkőzés nekünk sokféle szempontból is nagyon fontos volt. Amikor elbuktuk a játszmákat, a nyitásfogadásokkal meggyűlt a bajunk, és emiatt a Kaposvár azt játszhatta, amit tud. Amikor jól fogadtunk, akkor mi játszhattuk, amit tudunk, és hoztuk is a szetteket. Az ötödik játszmában az akarat és a szív diadalát láthattuk, a végén nekünk pattant jobban a labda.
Kántor Sándor: – Ezen, és a vasárnapi, utolsó középszakaszbeli meccsünkön eleve két különböző kezdőhatossal számoltam. A Magyar Kupa jövő heti négyes döntőjére kell csúcsformába lendülnünk.