A TEVA-Gödöllői RC hazai pályán 3:1-re nyert a Békéscsabai RSE ellen a női Extraliga negyeddöntőének első mérkőzésén. Az NRK-Nyíregyháza 3:0-ra megverte az Újpestet!

A találkozó elején mindkét csapaton látszott az idegesség, ez a pontokban is megmutatkozott. 3:3-ig mindkét oldal a másik hibájából szerzett pontokat, majd a Gödöllőnek sikerült ellépnie Kriegel Éva jó nyitásaival. Nagy Attila edző 6:3-as hazai vezetésnél időt kért. A vendégeknek ezután sem sikerült megnyugodniuk, 11:4-nél ismét időkérés következett. A második technikai szünetre 16:7-es gödöllői vezetésnél vonulhattak az együttesek. A hazaiakon a nyugalom, míg a vendégeken továbbra is az idegesség érződött. A szett végén 25:12-t mutatott az eredményjelző a Gödöllő javára (1:0).

A második játékrész úgy kezdődött, ahogyan az előző befejeződött. Vendégoldalon nyitásfogadási, majd támadási hiba. Nagy Attila gyorsan elejét akarta venni a bajnak, így 5:1-es hazai vezetésnél időt kért. Kicsit megnyugodni látszottak a kedélyek, de még mindig a gödöllőiek uralták a játékot. Nagy adok-kapok alakult ki, amelynek végén ismét a hazaiak kerültek ki győztesen (25:18, 2:0).

Az előző szettektől eltérően a harmadik rész szorosan kezdődött. Az első hivatalos pihenőre egypontos előnnyel vonulhatott a Gödöllő. A békéscsabaiak sokkal koncentráltabb játékot mutattak be, és ellenfelüket ezután sem engedték jobban meglépni. Jezerniczki két ászértékű nyitása után Deme Gábor edző időt kért (13:13). Működött a vendégek védekezése és támadása egyaránt, aminek köszönhetően a második technikai szünetre kétpontos vezetésre tettek szert. A hazaiak felzárkóztak, ami szoros végjátékot eredményezett, de a végén ezúttal a csabaiak felé billent a mérleg nyelve (23:25, 2:2).

Molcsányi Rita a harmadik játszma végén rosszul lépett, így Bozóné Bakos Rita került helyére a csapatba. Szoros játékra volt kilátás, ami be is következett. Mindkét oldalon nagyon küzdöttek a lányok. Senki nem tudott ellépni a másiktól. Igazi rájátszás-hangulata volt az összecsapásnak. Fésüs Erzsébet dolgozott nagyon jól a hálónál, majd nyitott két jót, amellyel a vendégek átvették a vezetést (17:18). Ezután a Gödöllőn volt a sor, Kriegel Zsófia nyitott két védhetetlent. A végjátékot ezúttal a hazaiak bírták jobban, így megnyerték a szettet (25:22, 3:1).

Extraliga, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzés

TEVA-Gödöllői RC – Békéscsabai RSE 3:1 (12, 18, –23, 22)
Gödöllő, 200 néző. Játékvezetők: Ujházi, Mezei
Gödöllő: Merkószki 9, Széles 13, Kriegel É. 4, Szakmáry 19, Németh Zs. 14, Kriegel Zs. 12. Csere: Lékó (liberó), Kriegel O. 1, Tóth L. 1. Edző: Deme Gábor
Békéscsaba: Sherman 5, Molcsányi R. 6, Jezerniczki 10, Fésüs E. 6, Soós N. 9, Pallag 16. Csere: Bucsi (liberó), Czina, Bozóné 3, Kerepeczki 1. Edző: Nagy Attila

Jók: Szakmáry, Németh Zs., Lékó, illetve Sherman, Jezerniczki, Pallag

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 6:3, 8:4, 14:5, 16:7. 2. játszma: 5:1, 8:3, 16:10, 19:12. 3. játszma: 3:5, 8:7, 13:13, 14:16, 19:19, 22:22. 4. játszma: 12:12, 16:14, 17:18, 19:19, 21:21

Deme Gábor: – Nagyon jószívű csapat vagyunk, egy megnyert mérkőzésből izgalmasat csinálni...
Nagy Attila: – A Gödöllő jobb csapat annál, hogy két szett előnyt adjunk neki. Sajnos remegő lábakkal és kishitűen kezdtük a mérkőzést. Az első és a második szettben több kulcsjátékosunk is kritikán aluli teljesítményt nyújtott. A negyedik rész végjátékában kapott négy ász pedig megpecsételte a sorsunkat.

Vasas Duna Autó Óbuda – MÁV Előre SC 3:0 (15, 20, 20)
BSE-FCSM – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:0 (10, 12, 16)
NRK-Nyíregyháza – Újpesti TE 3:0 (21, 21, 23)

(forrás: brse.hu)