Piros-kék zakó a lila ruhára

2011.01.28. 00:26

A Vasas Duna Autó Óbuda 3:1-re nyert az Újpesti TE otthonában a női Magyar Kupa negyeddöntőének visszavágóján. Az első meccset hazai környezetben 3:2-re megnyerő óbudaiak így kettős győzelemmel jutott be a négyes döntőbe.

A Vasas hatékony játékának alapja a rendkívül taktikus nyitás volt. Az első szettben viszonylag sokat rontottak az óbudaiak, aztán a folytatásban egyre kevesebbet. Tudatosan, tervszerűen röplabdázott a Vasas, a feladó, Milovits Júlia higgadtan, precízen irányította együttesét. A jó nyitásfogadás és mezőnymunka fő letéteményese ezúttal is a liberó, Vatai Gabriella volt, a két center, Nagy Eszter és Borsos Lili jól megoldották feladatukat, az ütők pedig egyaránt remek teljesítményt nyújtottak. A mérkőzés legjobb játékosa Dékány Bernadett, a mezőny legeredményesebb tagja volt, 24 pontot szerzett. A Vasas az első szett hullámzó teljesítménye után rendkívül lelkesen, összeszedetten, célratörően röplabdázott, élmény volt nézni a játékát. A Magyar Kupa-specialista óbudaiaknál ezen a délutánon nem nagyon volt hibapont.

Magyar Kupa, nők, negyeddöntő, visszavágó

Újpesti TE – Vasas Duna Autó Óbuda 1:3 (24, –23, –19, –15)
Újpest, 200 néző. Játékvezetők: Ujházi, Mocsnik
Újpest: Papizsanszka 4, Kovács T. 12, Kapuvári 7, Dambendzet 19, Rácz 3, Várhegyi 3. Csere: Ancsin I. (liberó), Szombathelyi K. 1, Hadnagy R., Battlay 5. Edző: Farkas Mihály
Vasas: Milovits 7, Nagy E. 7, Miklai 18, Dékány 24, Takács Zs. 15, Borsos 4. Csere: Vatai (liberó), Lévai. Edző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 14:11, 19:16, 20:20, 23:23. 2. játszma: 4:8, 11:14, 19:18, 22:23. 3. játszma: 4:8, 9:14, 13:19, 17:23. 4. játszma: 6:8, 11:14, 14:19, 15:23

Továbbjutott: Vasas (kettős győzelemmel, 6:3)

Farkas Mihály: – Gratulálok a Vasasnak a továbbjutáshoz. Azt gondolom, hogy két nagyon jól küzdő csapat, nagyon jó mérkőzését láthatta ma a közönség. Azt sajnálom, hogy a negyedik szett végére kicsit összeestünk.
Jókay Zoltán: – Annak örülök, hogy egy folyamatosan együtt dolgozó, készülő társaság tudta megmutatni, hogy tud küzdeni és szépen játszani is. Azt hiszem, ilyen visszatérésről álmodtam. A lányok is élvezték a játékot, és ez kiült az arcukra is.

A mérkőzésről élő szöveges tudósításban számoltunk be, amely ide kattintva megtekinthető!