Negyedszerre sem jött össze a bravúr, a női NB I 1-4. helyéért zajló középszakaszának negyedik fordulójában a Kaposvár hazai pályán szenvedett 3:2-es vereséget az éllovas Miskolctól. A már feljutó borsodiak számára a meccs immár tétnélküli volt, míg a somogyiak ezzel a kudarccal a csoport utolsó helyére csúsztak vissza.

A rangadó előtt a korábbi várakozásokkal ellentétben már csak a kaposváriak izgulhattak, a Miskolc ugyanis már biztosan feljutott az Extraligába. A somogyiak az osztályozót jelentő második helyért küzdenek a folytatásban, és három vereség után mindenképpen győzni szerettek volna a borsodiak ellen.

Színvonalas, izgalmas csatát hozott az első szett. A kaposváriak kezdtek frissebben, de hiába vezettek az első technikai szünetben három ponttal, néhány perc múlva már néggyel vezetett a Miskolc (12:16). Az újabb fordulatot Szombathelyi Szandra nyitásai és a társak javuló összpontosítása hozta meg. A házigazda pontról pontra dolgozta le hátrányát, Rák Rebeka ütésével egyenlített, Balajcza Barbara pontja után pedig már a hazaiaknál volt az előny. A végjátékban felváltva estek a pontok, és 23:23 után a két center, előbb Harmath Zsófia, majd Balajcza Barbara mattolta a vendégeket, így a házigazda megnyerte a nyitó felvonást (25:23).

A térfélcsere után a vendégek edzője, Toma Sándor cserélt, Sitkeyt és Mosonyit is pályára küldte, előbbi a szett elején két gyors ponttal hálálta meg a bizalmat. A Miskolc pontos sáncmunkájának köszönhetően már 7:3-ra vezetett a játékrész elején, és a folytatásban sem engedte kibontakozni riválisát. A második technikai szünetben, a jól játszó Kovács Edina ásznyitása után már 10:16 állt a táblán. A kaposvári nyitásfogadók nem álltak a helyzet magaslatán, így a szett végén tovább nőtt a két csapat közti különbség. A somogyiak lényegében csak akkor szereztek pontot, ha a Miskolc nyitást rontott... Toma Sándor mindegyik játékosának lehetőséget adott, a Kaposvár pedig a végén Pintér Zsanett hatásos nyitásaival tudta szorossá tenni az eredményt. Az utolsó támadás végére Sitkey Mariann tett pontot (22:25).

A harmadik játékrészben ismét csak lankadt a somogyi lányok figyelme, a borsodiak pedig természetesen éltek a lehetőséggel. A kaposvári együttesben kritikán aluli volt a nyitásfogadás, így az első technikai szünetben teljesen megérdemelten vezetett már hat ponttal az MVSC. A folytatásban sem változott sokat a helyzet: a hazaiak erejéből csak néhány villanásra futotta, egyébként az történt a pályán, amit a vendégek akartak (12:25).

A negyedik felvonás elején felváltva estek a pontok, aztán újra csak előnyt szerzett a jól blokkoló és mezőnyöző Miskolc. A kaposváriak még mindig csak keresték régi önmagukat és a siker receptjét a pályán. Ez arra volt elég, hogy hosszú idő után átvegyék a vezetést, majd fordult a kocka! A hazai csapat visszajött a mérkőzésbe, és a lányok újra szép és nem utolsósorban pontot érő támadásokat vezettek. Balajcza és Horváth Petra tartotta a lelket az együttesben, így 16:15-ről indult a szett utolsó harmada. Ezután valósággal megtáltosodott a hazai csapat: Kondor Gabriella és Rák Rebeka növelte az előnyt, Balajcza ászszervája után pedig már 22:18 volt az állás. Innen pedig már nem volt megállás, a jól hajrázó Kaposvár nem engedélyezett több pontot a kapkodó borsodiaknak (25:18, 2:2).

Másfél órányi csata után tehát következett az ötödik, rövidített játékrész...

Ahogy jött fel a Kaposvár, úgy bizonytalanodott el a Miskolc. Rák Rebeka és Horváth Petra tűz alá vette a vendégek térfelét, és a házigazda már 4:0-ra vezetett, amikor először pontot szerzett az MVSC. A küzdő felek 8:6-nál cseréltek térfelet, és továbbra is a nyitások és a nyitásfogadások minősége határozta meg a játék menetét. Horváth Petra ásznyitásával már három pont volt a somogyiak előnye, Kovács Edina azonban hamarosan egyenlített. 11:11 után Szajkó Tímea két blokkjával átvette a vezetést a Miskolc, Sitkey pedig pontot tett a gigászi küzdelem végére (12:15, 2:3).

A kaposváriaknak negyedszerre sem tudták megverni a Miskolcot, és ezek után már az osztályozós hely elérése is veszélybe került...

NB I, nők, középszakasz, az 1-4. helyért, 4. forduló

BITT-Kaposvári NRC – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 2:3 (23, –22, –12, 18, –12)
Kaposvár, 150 néző. Játékvezetők: Farkas L., Horváth M.
Kaposvár: Balajcza B. 17, Horváth P. 15, Rák 13, Harmath 5, Pálfy 2, Szombathelyi Sz. 5. Csere: Horváth Zs. (liberó), Ihász, Pintér Zs. 5, Kondor G. 6, Győrbíró. Edző: Halász Márta
Miskolc: Rédei 4, Kovács E. 25, Szajkó 13, Szabó B. 9, Oláh Cs. 2, Leidgeb 9. Csere: Nagy Zs. (liberó), Mosonyi, Sitkey 6, Kiss V., Csarkó 6, Kuremszki. Edző: Toma Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 4:4, 8:5, 8:8, 9:10, 10:13, 12:16, 16:17, 18:17, 18:18, 23:23, 24:23. 2. játszma: 0:2, 1:3, 3:3, 3:7, 6:8, 6:11, 8:14, 10:18, 12:20, 14:22, 17:22, 19:24, 22:24. 3. játszma: 2:8, 3:11, 6:12, 7:15, 8:16, 9:18, 9:21, 11:22, 12:24. 4. játszma: 2:0, 2:3, 4:3, 4:6, 6:8, 9:8, 11:9, 12:12, 14:12, 15:15, 18:15, 18:17, 22:18, 24:18. 5. játszma: 4:0, 4:3, 6:3, 6:5, 8:6, 9:6, 9:9, 11:11, 11:13, 12:14

NB I, nők, középszakasz az 1-4. helyért,