A címvédő BSE-FCSM hazai pályán 3:0-ra nyert a Békéscsabai RSE ellen a női Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A viharsarkiak két szettben is szoros eredményt értek el, de játszmát nem nyertek, így nehéz helyzetbe kerültek a visszavágó előtt.

Idegesen kezdte a találkozót a vendégcsapat, 5:3 volt az állás a BSE javára, amikor Nagy Attila, a Békéscsaba edzője időt kért, mert együttese hibát hibára halmozott. Sikerült rendeznie a sorokat, összeszedettebb lett együttese játéka, és Pallag Ágnes hatékony támadásainak is köszönhetően 12:12-nél utolérték a hazaiakat. Olyannyira, hogy a második technikai időnél 16:13 volt a Békéscsaba javára. A városmajoriaknak sikerült felzárkózniuk, és a végén ők jutottak játszmalabdához, amelyet a viharsarkiak kétszer is hárítani tudtak, de a harmadikra már nem volt ellenszerük (27:25, 1:0).

A második játékrész szoros kezdést hozott. A vendégek apró hibáinak következtében az első technikai szünetben két pontos BSE-vezetést mutatott az eredményjelző. A Békéscsaba sokkal koncentráltabb játékot mutatott be ezután, Jezerniczki Tímea szép blokkpontokat hozott, Bucsi Barbara mezőnyben volt ellenállhatatlan. Hollósy László edző 13:10-nél és 17:14-nél időt kért. A hullámvölgy ismét elérkezett a látogatók játékában. 18:18-nál behozták hátrányukat a hazaiak, és 20:18-ra már ők vezettek. Egyszer még sikerült a feltámadás, de ez nem volt elég a viharsarkiak számára. Sándor Renáta ütéseire nem volt ellenszer a végjátékban (2:0).

Görcsösen indult a folytatás a csabaiak számára. Érződött rajtuk, hogy nagyon akarnak nyerni, de az előző két szett, amelyet nyert helyzetből buktak el, kicsit visszavetette őket. Az első technikai szünetben 8:6 volt a BSE-nek. Ezután szinte csak hazai pontok következtek, amelyet Nagy Attila időkérése állított meg 13:8-nál. Sok hiba tarkította a Békéscsaba játékát a szett közepén. Többször volt lehetőségük pontszerzésre, de a labdát beütni ritkán sikerült. A túloldalon Sándor Renáta játéka ellenállhatatlannak bizonyult (25:18, 3:0).

Magyar Kupa, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzés

BSE FCSM – Békéscsabai RSE 3:0 (25, 22, 18)
Városmajor, 100 néző. Játékvezetők: Mezei, Stefik
BSE: Tóthné 6, Horváth A 7, Sándor R. 20, Hackl 1, Gudmann, Kötél D. 7. Csere: Tóth A. (liberó), Szűcs K. Edző: Hollósy László
Békéscsaba: Sherman 3, Molcsányi R. 10, Jezerniczki 5, Fésűs E. 6, Soós N. 9, Pallag 15. Csere: Bucsi (liberó), Horváth V., Czina 1, Bozóné 2. Edző: Nagy Attila

Jók: Sándor R., Kötél D.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 8:5, 11:9, 12:12, 13:16, 17:17, 22:20, 23:23. 2. játszma: 5:4, 8:6, 9:9, 10:12, 13:15, 16:189, 18:18, 20:18, 22:20, 22:22. 3. játszma: 4:1, 5:2, 8:6, 13:8, 17:11, 18:13, 20:13, 22:15

Hollósy László: – Mostani helyzetünkben, lelki állapotunkban óriási bravúrnak tartom, hogy nyerni tudtunk 3:0-ra. Mérhetetlenül büszke vagyok arra, ahogy küzdöttek a lányok.
Nagy Attila: – Azért vagyok szomorú, mert jól játszottunk ma, de szokás szerint a szettek végjátékában elherdáltuk előnyünket. Ebben a mérkőzésben sokkal több volt, mint ami kikerekedett belőle.

(forrás: brse.hu)