Nem várt vereséggel kezdte a női NB I 1-4. helyéért zajló középszakaszát a BITT-Kaposvári NRC. A somogyiak az Újbuda TC-t látták vendégül, és 3:1-re kikaptak. Sikerének köszönhetően a fővárosi együttes a tabellán megelőzte riválisát, és immár az osztályozót jelentő második helyen áll.

Az első szettben alig lehetett ráismerni az ősz egyik sikercsapatára. A kaposvári lányok álmosan, pontatlanul röplabdáztak, aminek meg is lett az eredménye. Az Újbuda Szűcs Anita nyitásaival adta meg az alaphangot a sikeres folytatáshoz, és a játszma derekára behozhatatlan előnyre tett szert. A somogyiak későn eszméltek, így mindössze 18 pontig jutottak.

A térfélcsere után nagyot változott a helyzet: a csereként beállt Pintér Zsanett új színt és lendületet hozott a kaposváriak játékába, és a többiek is sokkal jobban összpontosítottak, mint korábban. Az első technikai szünetben öt, a másodikban pedig már hét pont volt a Kaposvár előnye, és a hajrában még ezt is növelni tudta a hazai csapat. Szombathelyi Szandra szorgalmasan termelte a pontokat, középen pedig Harmath Zsófia jeleskedett, aki jó néhány blokkot kiosztott a vendégeknek. A 25:13-as eredmény Pintér Zsanett ütése után alakult ki.

A harmadik játékrészben sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, de egy-két ponttal mindig a fővárosiak jártak előbbre. A szett utolsó szakaszában az Újbuda négypontos előnyre tett szert, és 20:24 után hiába szerzett három pontot a házigazda, Gombai Melinda pontos centertámadása megpecsételte a Kaposvár sorsát (23:25).

A folytatásban három gyors ponttal kezdett az Újbuda, Halász Márta edző időkérése után aztán észbe kaptak a kaposvári lányok. 6:3-nál így már Fekete Krisztina volt kénytelen magához rendelni együttesét. A hazaiak ezután már nem engedték ki a kezükből az irányítást, és a Pintér, Balajcza páros pontjaival már 19:10-re is vezettek, de még ekkor sem nyugodhattak meg. Az Újbuda Korbel Krisztina szerváival zárkózott, és kihasználta, hogy lankadt a hazai nyitásfogadók figyelme. A mérkőzés legszebb és egyben leghosszabb labdamenetének végén Rák Rebeka ütötte be a labdát a vendégtérfélre, így már 23:18 állt a táblán. Ekkor senki nem gondolta volna, hogy a BITT ezen a délutánon már nem szerez több pontot!

Mégis így történt: a hazaiak érthetetlenül elbizonytalanodtak, időt már nem kérhettek, cserélni pedig nem akart Halász Márta. Az Újbuda előbb egyenlített, majd meccslabdához jutott, Korbel blokkja pedig pontot tett az ütközet végére. A Kaposvár bosszantó és egyben nagyon fájó vereséget szenvedett a középszakasz első fordulójában, és ennek a hírnek alighanem Miskolcon örülnek a legjobban.

NB I, nők, középszakasz, az 1-4. helyért, 1. forduló

BITT-Kaposvári NRC – Újbuda TC 1:3 (–18, 13, –23, –23)
Kaposvár, 100 néző. Játékvezetők: ifj. Szabó P., Mezei
Kaposvár: Pálfy 1, Balajcza 10, Rák 13, Szombathelyi Sz. 11, Harmath 10, Horváth P. 2. Csere: Horváth Zs. (liberó), Kondor G. 1, Pintér Zs. 18. Edző: Halász Márta
Újbuda: Szűcs A. 5, dr. Balczó 17, Korbel 11, Kovács E. 27, Bánhidy 3, Gombai 6. Csere: Kovács D. (liberó). Edző: Fekete Krisztina

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 2:8, 5:13, 8:16, 13:22, 17:24. 2. játszma: 6:1, 9:3, 14:7, 19:10, 23:11, 24:13. 3. játszma: 1:5, 4:5, 6:9, 14:16, 17:19, 20:24, 23:24. 4. játszma: 0:3, 6:3, 8:5, 14:9, 16:10, 19:10, 20:16, 23:18, 23:24

Albrecht-Miskolci VSC-MISI – Szolnoki Főiskola RK-SI 3:1 (13, 20, –23, 21)
Miskolc, 50 néző. Játékvezetők: Nagy L., Csikós

Toma Sándor, a Miskolc edzője: – Egy kicsit izgalmasra sikerült a vége... A Szolnok rutinos játékosainak szervái megfogtak bennünket, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy jól játszott a csapat.

A meccs képgalériája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kapos.hu, boon.hu)