Az NRK-Nyíregyháza 3:1-re nyert a TEVA-Gödöllői RC otthonában a női Extraliga alapszakaszának 14. (utolsó) fordulójában. Sikerével a szabolcsiak – a gödöllőiekhez hasonlóan – biztosították helyüket a középszakasz felsőházában, a legjobb négy között!

A rendkívül izgalmas utolsó fordulóban három mérkőzés 17 órakor kezdődött, a gödöllői viszont egy órával később, úgyhogy a rajt előtt az egyébként jéghideg csarnokban javában zajlott a számolgatás és izzottak a vonalak, ment a számolgatás ezerrel.

Jól kezdett a Nyíregyháza, a fiatal Ilyés Bettina ászértékű nyitásával már az első technikai előtt néggyel elléptek a szabolcsiak (2:6). A csapatkapitány, Erdősné Balogh Erika pontjaival tovább növelte előnyét a látogató (2:9). A tapasztalt center ászt is nyitott (5:12), együttese rendre jól használta ki a Gödöllő gyenge nyitásfogadását. Mindkét csapat több jó blokkot mutatott be, a hazaiak kezdtek magukhoz térni, de a szervezetten játszó NRK tartotta vezetését (10:14). Két hazai ütésrontás után visszaállt a hétpontos szabolcsi előny, Deme Gábor időt kért (11:18). A kiválóan játszó Erdősné, valamint Katona Brigitta egyaránt kétszer volt eredményes, Deme mesternek újra időt kellett kérnie (13:22). A legvégén feltámadt a házigazda, a nyírségiek nehezen tudták befejezni a szettet, de végül Kapuvári Melinda keresztütésével behúzták a részsikert (19:25, 0:1).

A második részben a Gödöllő kezdett jobban (4:2), de Németh Zsuzsanna ütésrontásának köszönhetően gyorsan egyenlített a látogató (4:4). Szakmáry Gréta egy hajszálpontos ejtés után ászt nyitott, így újra kettővel vezetett csapata (7:5). A technikai után Kapuvári sáncával megint egyenlítettek, majd Bodnár Nerina blokkjával már vezettek a szabolcsiak (9:10). A pillanatnyi megtorpanás után megint lendületbe jött a Gödöllő, amely Széles Petra ászértékű nyitásával három ponttal ellépett, Kőhalmi Richárd időt kért (13:10). Néggyel is vezetett már a házigazda, de Kapuvári újabb eredményes sáncával feljött egy pontra az NRK (14:13), majd amikor Németh Zsuzsanna megint elrontott egy ütést, máris egyenlő volt az állás (15:15). A ragyogóan játszó Erdősné centerpontjával a Nyíregyháza vezetett a második technikainál (15:16).

Németh és Szakmáry is támadást rontott, Németh helyett csereként érkezett Kriegel Zsófia, és Deme Gábor egy időkéréssel is próbálkozott (15:18). Kriegel ponttal mutatkozott be, majd egy szabolcsi hálóérintés, és egy hosszúnak vélt ütés következett, ezúttal a hazaiak egyenlítettek (18:18). Katona Brigitta duplájával megint kettővel vezettek a vendégek, Deme Gábor időt kért (19:21). Széles Petra centerejtése azt jelentette, hogy nem tudott ellépni az NRK, de aztán újra jött Katona (21:23). Bajáriné is betalált, az egyik nyíregyházi a hálóba ért, s máris egyenlő volt az állás (23:23). Kőhalmi Richárd időt kért, de Szakmáry Gréta blokkjával játszmalabdához jutott a Gödöllő, amit a fáradhatatlan Bajáriné azonnal értékesített (25:23, 1:1).

Jól rajtolt a Nyíregyháza a harmadik felvonásban (3:6), ebben az időszakban a vendégek voltak pontosabbak mezőnyben. Az ex-nyíregyházi Merkószki Tünde a hálóba bombázott egy támadást, jöhetett az első technikai (3:8). Erdősné egy duplaérintéssel volt eredményes, Deme Gábor időt kért (4:10). Németh Zsuzsanna blokkjával közelített a Gödöllő (6:10), de Katona Brigitta is betalált. Szakmáry remek nyitásával Erdősné nem tudott mit kezdeni, de Katona ismét jó megoldást választott, ráadásul a feladó, Erdős Zsófia ászt nyitott (8:13). Kőhalmi Richárd jogosan bosszankodott néhány nyíregyházi figyelmetlenség után, de Bodnár pontjával továbbra is jól tartotta magát együttese. Katona nyitást rontott, Bajáriné is beköszönt, de a szabolcsiak Ilyés Bettina ütésével továbbaraszoltak. A vendégek a drámai küzdelemben a második technikainál is kettővel vezettek (14:16). Erdősné fontos pontjaival őrizte előnyét az NRK, Deme Gábor megint időt kért (16:19). Széles Petra két hibája és Ilyés két ütése után már öttel ment a vendégcsapat (17:23). Két gödöllői pont után Katona Brigitta keresztütésével játszmalabdához jutott a Nyíregyháza, de Kőhalmi mesternek hamarosan időt kellett kérnie (21:24). A legvégén Ilyés Bettina ütésével ért véget a szett (21:25, 1:2).

A negyedik etap elején megindult a Gödöllő, és Széles Petra satublokkja után kettővel ellépett (2:0). Ilyés egyenlített, majd egy nagyszerű sánccal vezetéshez juttatta a Nyíregyházát (2:3). Lendületbe jött a szabolcsi együttes, és egymás után termelte a pontokat (2:6). A folytatásban felzárkózott a házigazda (5:7), de Németh Zsuzsanna ütésrontásával az NRK hárommal vezetett az első technikainál (5:8). Ekkor már senki nem viselte jól a hideget a lelátón, előkerültek a nagykabátok, sapkák, sálak, kesztyűk. Ráadásul a büfé is zárva volt... Az örökifjú Erdősné és lánya vezérletével jutott újabb pontokhoz a vendég, de Merkószki Tünde ászértékű szervájával közel került riválisához, majd Bajáriné kiszorított helyzetből eleresztett bombájával egyenlített a Gödöllő (11:11).

Elmozdult a holtpontról a Nyíregyháza, de Bajáriné mindent beütött. Hősiesen tartotta magát a nyírségi együttes, Kapuvári Melinda akciója után következett a második technikai (13:16). Erdősné lepofozott egy átpattanó labdát, Deme Gábor időt kért, de a folytatásban Szakmáry hibázott ütést (13:18). Kapuvári jóvoltából maradt öt közte, Bajáriné a hátsósorból is eredményes volt (16:20). Katona Brigitta nagyon fontos két pontot szerzett, Deme mester kikérte második idejét (16:22). Németh Zsuzsanna pontos ütése után pontatlanul nyitott, Katona Brigitta pedig meccslabdához juttatta a Nyíregyházát (18:24). Kapuvári beütötte, így a Nyíregyháza remek játékkal, lelkesen, taktikusan, kevés hibával röplabdázva, teljesen megérdemelten 3:1-re nyert!

A győztes Nyíregyházán kívül a vesztes Gödöllő is bejutott a legjobb négy közé, de aki azt gondolja, hogy ez a meccs bunda volt, az magából indul ki!

A mérkőzés legjobbja
A hazaiak csapatkapitánya, a fáradhatatlan Bajáriné Pesti Anikó megint fantasztikusan játszott, támadásban és mezőnyben is kiválóan teljesített, szokás szerint ő volt a gödöllői együttes motorja. A győztes vendégek közül gyakorlatilag mindenki jól játszott, lelkesen, összeszedetten röplabdázott. Maximális dicséret illeti mind a hét nyíregyházit. Erdős Zsófia nagyszerűen irányított, pontosan passzolt, Kapuvári Melinda és Katona Brigitta hatékonyan támadott és jól blokkolt, a fiatal szélsőütő, Ilyés Bettina is kiválóan oldotta meg a feladatát, Bodnár Nerinának is számos jó megoldása volt, az ifjú liberó, Poór Alexandra pedig nyitásfogadásban és mezőnyvédekezésben is nagyon pontosan játszott. A meccs legjobbja ezúttal az örökifjú csapatkapitány, Erdősné Balogh Erika volt, aki minden játékelemben fantasztikusan teljesített, tapasztalata mellé most is rendkívüli lelkesedés és eredményesség társult, öröm volt nézni a játékát!

Extraliga, nők, alapszakasz, 14. (utolsó) forduló

TEVA-Gödöllői RC – NRK-Nyíregyháza 1:3 (–19, 23, –21, –18)
Gödöllő, 200 néző. Játékvezetők: Tillmann, Szabó Zs.
Gödöllő: Tóth L. 4, Szakmáry 12, Németh Zs. 12, Bajáriné 20, Merkószki 4, Széles 14. Csere: Berze (liberó), Kriegel Zs. 1. Edző: Deme Gábor
Nyíregyháza: Erdős Zs. 1, Erdősné 13, Kapuvári 22, Katona B. 16, Ilyés B. 10, Bodnár N. 7. Csere: Poór (liberó). Edző: Kőhalmi Richárd

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:8, 10:14, 12:19, 14:23, 18:24. 2. játszma: 8:6, 14:10, 15:18, 18:18, 19:21, 21:23, 23:23. 3. játszma: 3:8, 14:15, 16:19, 17:23. 4. játszma: 5:8, 13:15, 15:19, 17:23

Deme Gábor: – Egy rendkívül motivált Nyíregyházától kaptunk ki.
Kőhalmi Richárd: – Gratulálok a csapatomnak, mert átérezte a mérkőzés fontosságát, és a péntekihez hasonlóan nagy küzdelemben nyertünk, s ezzel egy alapcélt elértünk.

Vasas Duna Autó Óbuda – Békéscsabai RSE 3:2 (–21, 17, 23, –16, 8)
Nyíregyházi Főiskola SE – MÁV Előre SC 0:3 (–20, –19, –14)
BSE-FCSM – Újpesti TE 3:1 (22, 6, –23, 12)