Szabó Dávid csapata, az olasz Sisley Treviso 3:2-re kikapott a francia Tours VB otthonában a férfi Bajnokok Ligája E-csoportjának harmadik fordulójában. A magyar játékos csereként lépett pályára, pontot nem szerzett.

Az olaszok rendkívül hatékonyan szerváltak, a hazaiak nyitásfogadása eleinte nem működött elég pontosan. A második technikainál már négy ponttal vezettek a vendégek (12:16), akik még a hajrában is jobban álltak (18:21), de a végén csak szoros csatában tudták megnyerni az első szettet (24:26, 0:1). A Tours jól kezdett a második részben D’Almeida és Olteanu jó megmozdulásainak köszönhetően, és vezetését sikerült is megőriznie (16:13, 23:21). A legvégén Ngapeth nyitott egy ászt, Horstink pedig elrontott ellentámadást, a franciák egyenlítettek (27:25, 1:1).

A szoros első és második játszma után a harmadik sima volt, a Sisley Treviso végig uralta a játékot (5:8, 10:16). Alessandro Fei nagyszerű támadása vetett véget ennek a periódusnak (19:25, 1:2). D’Almeida és David Konecny vezérletével lendületesen kezdett a negyedik etapban a házigazda (8:5). Az olaszok voltak sok hibát követtek el, ezért nem tudtak egyenlíteni (16:14, 21:17), a franciák a hajrában is magabiztosak voltak, és lezárták a szettet (25:22, 2:2).

Az ötödik részben végig a Tours vezetett, de sokáig tartotta magát a Treviso (5:4, 10:9). A legfontosabb pillanatban a rendkívül összeszedetten, hatékonyan röplabdázó hazaiak elléptek (13:10), és Earvin Ngapeth ásznyitásával megnyerték a mérkőzést (18:16, 3:2). Statisztikai érdekességnek sem utolsó az olasz Alessandro Fei játéka. A Treviso feladóátlója 37 pontot ütött, ehhez +29 pontos mutatóval és 63 százalékos támadáshatékonysággal zárt. A hazaiak legjobbja Earvin Ngapeth volt. A négyesütő 28 alkalommal volt eredményes (+19, 58%), kapott 64 nyitást, amelynek 70 százalékát tökéletesen játszotta be!