A MÁV Előre hazai pályán 3:1-re nyert a Békéscsabai RSE ellen a női Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában.

Több mint három és fél órás út után érkezett meg a békéscsabai különítmény a mérkőzés helyszínére. A teremben már a melegítés alatt kiváló hangulatot varázsoltak a csapatok.

Az első szettben kiélezett küzdelem folyt a pályán az első percektől. A technikai szünetre 8:7-es békéscsabai vezetéssel vonulhattak a csapatok. Az addig eltelt időben mindkét oldalra jellemző volt, hogy gyönyörű megoldásaik mellett bugyuta hibákat is képesek voltak elkövetni. 12:12-ig fej-fej mellett haladtak. Ekkor úgy tűnt, a Székesfehérvár veszi magához az irányítást. Elléptek három ponttal ellenfelüktől, és ezt az előnyüket a következő pihenőig képesek voltak megtartani (16:13). A csabaiak mindent elkövettek, többször is támadhattak, de ellenfelükről folyamatosan jöttek vissza a labdák. Nagy Attilának, a Békéscsaba edzőjének 19:15-nél és 21:15-nél is időt kellett kérnie. Ekkor Czina Kata érkezett a pályára. Sem az időkérések, sem a csere nem tudta fellendíteni a Békéscsaba játékát, így az első játékrészt 25:16-ra a MÁV Előre húzta be.

A második etap elején Tálas Zsuzsanna áthúzására Pallag Ágnes válaszolt okos ejtésével. A folytatásban felváltva estek a pontok, majd 5:5 után Pallag két jól helyezett nyitásával kétpontos békéscsabai előny következett. Fésüs Irén ekkor gondolta először, hogy bele kell nyúlnia a meccsbe. Időkérését követően ismételten egy Pallag-ász következett, így 8:5-ös vendégvezetésnél jött az első hivatalos pihenő. A csabaiak ezután is tovább meneteltek, hatékony nyitások és támadások tarkították játékukat. 17:12-es viharsarkiak vezetésénél a hazai csapat elkezdte a felzárkózást. Nagy Attila 18:18-nál már a második idejét volt kénytelen kikérni. Kiélezett végjáték következett, egyik fél sem tudott elhúzni a másiktól. Jenei Andrea másodikra áttett labdái nagyon hasznosnak bizonyultak ekkor. 24:23-nál a Békéscsaba jutott játszmalabdához. A Fehérvár edzője időt kért, de ezzel sem tudta megakadályozni, hogy a látogatók Molcsányi ásznyitásával megnyerjék ezt a játékrészt.

A harmadik szett nem a legjobban kezdődött a csabaiak számára (9:1). Fogadásban és támadásban sem remekeltek. Jeneit Kerepeczki Márta, Soós Nikolettet Bozóné Bakos Rita váltotta. 12:5-nél Czina Kata is pályára lépett, de a játék csak nem akart összeállni. A második technikai szünetre 16:6-os MÁV-vezetésnél került sor. A vendégek amihez nyúltak, rosszul sült el. Egy-két Pallag és Soós megmozdulás adhatott reményt, de ez is kevésnek bizonyult. A vendéglátók simán, 25:11-re nyerték ezt a részt.

Jezerniczki húzódása miatt Czina kezdett csabai oldalon a negyedik szettben. Ismételten visszatért az első két részben tapasztalt küzdelem és lelkesedés. 10:10 után a fehérváriaknak sikerült ellépniük ellenfelüktől, majd 13:10-es vezetésüknél csabai időkérésre került sor. Ismételten a harmadik szett hangulata kezdett eluralkodni a pályán. A Békéscsaba játékosai sokszor nem értették meg egymást, és csak keresték a labdát. De a szemekben látszott, hogy semmiképpen nincs szó megadásról. 16:12-es technikai idő után Molcsányi Rita percei következtek: két hatalmas ütést és szép blokkot mutatott be. Czina sáncolta ezután Tálast, ezzel 17:17-re alakítva az állást. Hihetetlen végjáték következett ezután. Molcsányi, és Pallag ütései megállíthatatlanok voltak. Játszmalabdához jutott a csabai csapat, de az i-re nem sikerült feltenni a pontot, így a végén a hazaiak örülhettek. 27:25-ös győzelmükkel megnyerték a mérkőzést is 3:1 arányban.

Extraliga, nők, alapszakasz, 9. forduló

MÁV Előre SC – Békéscsabai RSE 3:1 (16, –23, 11, 25)
Székesfehérvár, 200 néző. Játékvezetők: Szabó Zs., Kiss Z.
MÁV Előre: Vacsi 12, Dzunic 7, Antal A. 7, Papp D. 6, Tálas 8, Meek 16. Csere: Deli-Germann (liberó), Kondor T. Edző: Fésüs Irén
Békéscsaba: Jenei 2, Molcsányi R. 18, Jezerniczki 3, Fésüs E. 4, Soós N. 11, Pallag 19. Csere: Bucsi (liberó), Czina 3, Bozóné 2, Kerepeczki. Edző: Nagy Attila

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:8, 14:12, 16:13, 18:15. 2. játszma: 5:5, 5:7, 6:9, 9:12, 10:13, 12:17, 16:18, 21:21. 3. játszma: 4:0, 9:2, 11:3, 16:6, 19:7, 20:8, 23:9. 4. játszma: 5:4, 13:10, 16:15, 17:17, 23:23, 23:24

Fésüs Irén: – Végre ismételten csapatként funkcionáltunk. A Nyíregyháza elleni vereség minden szempontból nagyon megviselt minket. Az egri várkút mélyéből álltunk föl. Úgy mentünk, ahogy egy csapatnak mennie kell.
Nagy Attila: – Sajnos bűn rosszul sikerült játszanunk. Rengeteg gyermeteg hibát vétettünk, amit ellenfelünk kihasznált. Jó példa erre a negyedik szett végjátéka, ahol többször lezárhattuk volna a játszmát, ám a döntő pillanatokban rendre hibáztunk, megremegtek a kezek.