Az Újbuda TC hazai pályán 3:1-re nyert az AVE-Agria RC-Eger ellen a női NB I alapszakaszának nyolcadik fordulójában. A fővárosiak kilábaltak rossz sorozatukból, a hevesiek jó szériája viszont megszakadt.

Az első és a második játszmát simán nyerte a házigazda. Ezután felvette a játék ritmusát, és szépítettünk az Eger, amely a negyedik felvonást szoros küzdelemben bukta el. A koncentráltabban játszó, rutinosabb röplabdázókat foglalkoztató fővárosiak megérdemelten győztek.

NB I, nők, alapszakasz, 8. forduló

Újbuda TC – AVE-Agria RC-Eger 3:1 (15, 15, –23, 19)
Csepel, 50 néző. Játékvezetők: Hóbor, Prukner
Újbuda: Kovács E., dr. Balczó, Varga R., Gombai, Jakab T., Szűcs A. Csere: Kovács D. (liberó), Bánhidy. Edző: Fekete Krisztina
Eger: Petrás, Hajdú B., Tóth E., Imreh, Dancs, Róth. Csere: Répászki (liberó), Kovács B., Kolman, Izsák. Edző: Juhászné Tóth Mária

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 16:10, 23:14. 2. játszma: 8:2, 16:6, 23:14. 3. játszma: 6:8, 12:16, 22:23. 4. játszma: 7:8, 16:15, 23:19

Fekete Krisztina: – Örülök a győzelemnek. Remélem ezzel a sikerrel kilábaltunk a hullámvölgyből.
Juhászné Tóth Mária: – Az első két szettben nem tudtuk felvenni megszokott tempónkat, utána már csak a szépítésre futotta erőnkből. A Palota ellen vasárnap javítani fogunk.

8. Kalocsa 9 pont (8:19)
A Szolnok és a Kalocsa egy meccsel kevesebbet játszott, egymás elleni mérkőzésüket november 28-ra halasztották.

(forrás: agriasport.hu)