Hozta a kötelezőt a MÁV Előre

2010.11.07. 21:36

Székesfehérváron is kikapott a Nyíregyházi Főiskola SE. A szabolcsiak az alapszakasz hetedik fordulójában 3:1-re kaptak ki a MÁV Előre SC otthonában, így továbbra is nyeretlenek a női Extraligában.

Az első játékrészben csak az elején tudott lépést tartani a székesfehérváriakkal a vendég szabolcsi együttes (5:4), de a jó kezdés után megtorpant a Nyíregyháza. Ezután fokozatosan ellenfelük fölé nőttek a hazaiak (20:13), és végül biztosan nyertek.

A következő szettben eleinte szorosabb volt az eredmény (3:3), kiegyenlítettebb a játék (7:7). A játszma közepén megugrottak a hazaiak (17:10), és ezt a szakaszt is biztosan hozták. Az újabb térfélcsere után is jól kezdett a MÁV Előre, egészen 13:10-ig változatlan volt a játék képe. Ekkor sok hibát vétettek a hazai játékosok, szerencséjük sem volt, semmi nem jött össze nekik (15:20). A végén valamit tudtak javítani, de szépített a Nyíregyháza (2:1).

A negyedik felvonás volt a legsimább. Kezdetben ugyan jobban álltak a nyírségiek (1:3), de ezután koncentráltan játszottak a fehérváriak, a kanadai Colette Meek ragyogó szerváival megugrottak és nyertek.

Kolozsi János, a Nyíregyháza edzője: – Becsülettel küzdöttünk, megizzasztottuk ellenfelünket, és egy igazán jó színvonalú mérkőzést sikerült játszanunk. Így akár ki is lehet kapni.