Óriási csatában sikerült megszereznie első győzelmét a Csepel csapatának, miután 3:2-re nyert a Sümeg vendégeként. A fővárosiaknak lehet némi hiányérzetük is, hiszen a 2:0-s vezetés után elvárás lett volna a három pont megszerzése, ám a körülmények végül úgy alakultak, hogy örülniük kell a kettőnek is.

Az első játszmát viszonylag könnyedén kezdte a Csepel, a hazai csapat nagyon sokat hibázott. Nem tudtak pontokat szerezni, ellenben a vendégek tették a dolgunkat, és aránylag gyorsan öt-hatpontos előnyre tettek szert. Egyedül 18:15-nél volt egy kis megingás, de aztán már nem volt kérdés, hogy ki nyeri a szettet (0:1).

A folytatás is hasonlóképpen alakult, annyi differenciával, hogy a Sümeg most nem adta meg magát az elején, így a két együttes fej-fej mellett haladt, szinte felváltva születtek a pontok, egyik fél sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni, egészen a játszma közepéig. Ekkor ugyanis 15:11-re elhúztak a sümegiek, de sokáig nem örülhettek, mert néhány jó megoldással sikerült 16:16-ra felzárkóznia a Csepelnek. Innentől pedig már a fővárosiak irányítottak. Bár 22:19 és 23:21 is volt a javukra, mégis egyenlített a Sümeg 23:23-ra, de ekkor egy jó támadás az egyik, majd egy rossz a másik oldalon eldöntötte a szett sorsát (0:2).

A kettő-nullás előny birtokában finoman szólva is könnyedén vette a harmadik szettet a Csepel. A feladót cserélő hazaiak 5:1-gyel indítottak, de az első technikai időnél már csak két pont volt az előnyük. Igaz, innentől kezdve végig ők diktálták a tempót, a látogatóknál előjött néhány hiba: rossz fogadások, sok nyitásrontás, így nem is volt igazán esély a felzárkózásra. A hajrában ugyan 24:20-ról sikerült néhány jó sánccal 24:23-ra feljönnie a Csepelnek, de a játszmalabdát végül egy centertámadásból értékesítette a Sümeg (1:2).

A negyedik szett hatalmas csatát hozott, végig együtt haladt a két csapat. 8:7 és 14:16 volt az állás a két pihenőnél, majd jött a végjáték, amire 21:20-as sümegi előnnyel fordultak a csapatok. Az első adandó alkalommal elhibázták 24:23-nál a játszmalabdájukat, amit viszont a fővárosiak nem tudtak kihasználni, mert egy centertámadás, majd egy ásznyitás után 26:24-re megnyerte a Sümeg a szettet, és jöhetett az ötödik játszma (2:2).

Egyértelműen jobban kezdtek a csepeliek, 5:3 után 8:4-es előnnyel cseréltek térfelet, de ekkor ismét zavar támadt a nyitásfogadásban és a Sümeg feljött 8:7-re, sőt 11:10-nél már vezetett! Innentől egyik csapat sem tudott elmenni több ponttal, és bár 14:13-nál meccslabdájuk volt a hazaiaknak, ezt Tamás Zoltán révén hatástalanította a Csepel, majd 15:14-nél nyitást rontottak a házigazdák, és Daróczi Gergely ászszervájával 16:15-re már a Csepelnél volt az előny. Jött az utolsó labdamenet, ahol a hazai támadás felpattant Fogl Csabáról, Kunert Mátyás alkarral feladta, és Buzás Miklós blokk nélkül tudott támadni, ami sikerült is neki, így 17:15-re nyerték a szettet a látogatók, a mérkőzést pedig 3:2-re, egy több mint kétórás összecsapáson.