A Fino-Kaposvár 3:1-re nyert a Kalo-Méh-Kecskeméti SE otthonában a férfi Extraliga döntőjének második mérkőzésén. A címvédő így 2:0-ra vezet az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban. Képgaléria itt! Még egy képgaléria itt!

Jobban kezdenek a vendégek, de Farkas Péter ütésével felzárkózott a Kecskemét (3:4). Tóth I Gábor remek blokkjával fordítottak a hazaiak (6:5), de Rapi Róbert rossz nyitása után megint a kaposváriak álltak jobban az első technikainál (7:8). Felgyorsult a címvédő játéka, el is húzott (9:13), Rapi, majd Bagics szervarontása után három pont volt a különbség (12:15). Tóth I Gábor szenzációs mentése és jó sánca következett (14:16), de a folytatásban a vendégek sáncmunkája eredményezett pontokat (17:20). Karagics Mátyás időt kért (18:22), de hamarosan játszmalabdához jutott a látogató (19:24). Kaszap Tamás elrontotta a nyitást, viszont Nagy József sáncolt, ezzel Kaposvár nyerte az első játszmát (20:25, 0:1).

Farkas Péter ütését nem tudták sáncolni a somogyiak a második szett elején (2:2), de nem volt sokáig döntetlenkörüli az állás, mert Schulcz István nagyszerű formában röplabdázott, a kecskemétiek még az első technikai szünet előtt időt kértek (3:7). Rapi remek ejtéssel szépített, Szabó Tamás rossz nyitásfogadása után már hattal vezettek a kaposváriak (4:10). A zavarodottság jelei mutatkoztak a hazaiaknál, Karagics Mátyás kikérte második idejét is (5:13). A címvédő Szabó Alpár ásznyitása után már 18:5-re vezetett, ebben az időszakban nem egy súlycsoportban a bajnoki finálé két csapata. A vendégek tovább növelték a differenciát (7:22), majd Gergye Roland ütésével véget ért a játszma, amely egy rémálommal volt egyenértékű az alföldiek számára, és amellyel meglehetősen messze kerültek a mérkőzés, és az aranyérem megnyerésétől is (10:25, 0:2).

Farkas Péter jó sáncával a harmadik felvonás elején hosszú idő után ismét a Kecskemét vezetett (1:0). Bagics ütésével gyorsan fordított a Kaposvár (1:3), de felébredt a hazai csapat, és Csala Bernát bombája után egyenlített (6:6). Kaszap szerzett pontot, ezután jött az első technikai (7:8), de a változatos játékban Csala ütése után megint a hazaiak álltak jobban (10:8). Tartotta, sőt növelte előnyét a remeklő Kecskemét, Tóth I Gábor, Rapi Róbert és Farkas Péter szerezték a pontokat (18:15). Schulcz megint a hátára vette csapatát, és egyenlített (18:18), de Somodi István ütését nem tudják hatástalanítani a látogatók (19:18). A somogyiak időt kértek (21:19), majd Somodi rossz nyitása után felzárkóztak mínusz egyre (22:21). Csala jó ütése új lendületet adott a házigazdának (23:21), amely hamarosan játszmalabdához jutott (24:22), Bagics Balázs ütésrontása után pedig véget ért a szett (25:22, 1:2).

A negyedik felvonás elején Rapi majd Farkas pontos ütése után egyenlő volt az állás (2:2), Dorcsák és Csala remek megoldásaival ellépett a Kecskemét (7:4). Nagy József ejtése után egy pontra csökkent a különbség (10:9), de hamarosan ismét jött Farkas Péter (13:10). Igen ám, de egy perc alatt egyenlített a Kaposvár, Nagy József ellenállhatatlanul játszott, újabb bombaerős ütése után 16:15-ra a somogyiak vezettek a második kötelező szünetben. Dorcsák ütése csak arra volt jó, hogy visszahozza mínusz kettőre a házigazdát (17:19), de Németh Ferenc pontjával a címvédő már néggyel jobban állt (17:21), a kecskemétiek időt kértek. Eldőlni látszott a meccs (20:23), Németh sánca után meccslabdához jutott a Kaposvár. Csala az elsőt hárította (22:24), aztán Csoma ütése után a sáncról kipattant a labda, a Kaposvár így megnyerte a mérkőzést (22:25, 1:3).

Extraliga, férfiak, döntő, 2. mérkőzés

Kalo-Méh-Kecskeméti SE – Fino-Kaposvár 1:3 (–20, –10, 22, –22)
Kecskemét, 500 néző. Játékvezetők: Mocsnik, Ujházi
Kecskemét: Tóth I G., Rapi, Somodi, Farkas P., Csala, Dorcsák. Csere: Szabó T. (liberó), Bokor G., Hatvany Zs., Tóth II G., Jantovics. Edző: Karagics Mátyás
Kaposvár: Szabó A., Schulcz, Kaszap, Bagics Balázs, Nagy J., Gergye. Csere: Dömötör (liberó), Magyar, Németh F., Csoma. Edző: Kántor Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 9:13, 17:20, 18:22. 2. játszma: 3:7, 5:13, 7:22. 3. játszma: 7:8, 18:15, 23:21. 4. játszma: 7:4, 13:10, 15:16, 17:21

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0, a Kaposvár javára.