Nem tudtak élni a lehetőséggel

2012.04.23. 20:29

Felfokozott várakozás előzte meg a női bronzcsata békéscsabai mérkőzését. A viharsarkiak a szombati, fővárosban aratott diadal után optimistán várták a folytatást, de a Budapest SE 3:1-re győzött, kiegyenlítette a párharc állását, tehát visszaszerezte pályaelőnyét.

A vendég BSE ragadta magához a kezdeményezést, és egy-két ponttal vezetett egészen az első játékrész harmadáig, amikor a Békéscsaba fokozatosan felzárkózott és meg is fordította az állást. A Budapest SE zsinórban öt pontot szerzett, s innentől kezdve már a vendégcsapat kezében volt az irányítás. Kormos Mihály hiába kért kétszer is időt, csapata nem tudta behozni hátrányát (0:1).

A második szett eleje a Békéscsabáé volt, de csak az eleje, mert a fővárosiak gyorsan eszméltek, jó védekezésüknek és eredményes támadójátékuknak köszönhetően korán elhúztak. A csabaiak szaladtak az eredmény után, 21:23-nál kézzel fogható közelségbe került az egyenlítés, de végül mégis a BSE nyerte az etapot (0:2).

A Békéscsabának élet-halál kérdése volt a harmadik játszma, s ennek megfelelően is álltak hozzá a játékosok. Ment minden, mint a karikacsapás, kisebb megingástól eltekintve megérdemelten húzta be a szettet a Csaba (1:2). A negyedik felvonásban hiába húzott el négy ponttal a hazai együttes, a végjátékot a BSE bírta jobban idegekkel (1:3).

NB I, nők, a 3. helyért, 2. mérkőzés

Békéscsabai RSE — Budapest SE-FKF Zrt. 1:3 (—24, —21, 22, —21)

Békéscsaba, 500 néző. Játékvezetők: Hóbor, László É.
Békéscsaba: Vargas 3, Soós N. 13, Fésüs E. 7, Pallag 15, Szombathelyi Sz. 13, Medics 16. Csere: Molcsányi P., Molcsányi R. 1 (liberók), Kerepeczki, Czina, Horváth V. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
BSE: Antal A. 16, Vacsi 15, Hackl 4, Lakatos E. 7, Tóthné 8, Tálas 4. Csere: Tóth A. (liberó), Horváth A., Gregori 1. Edző: Fésűs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 2:4, 4:7, 5:8, 7:8, 11:10, 13:11, 15:15, 17:15, 17:17, 20:17, 20:22, 22:22, 23:24. 2. játszma: 3:0, 5:2, 5:4, 7:4, 7:6, 8:12, 9:14, 10:15, 13:17, 15:22, 18:22, 21:23. 3. játszma: 0:2, 5:3, 9:4, 10:6, 14:8, 15:11, 16:13, 17:15, 19:16, 19:18, 21:18, 23:19. 4. játszma: 3:1, 3:3, 5:3, 6:6, 7:8, 10:9, 11:12, 16:12, 16:14, 17:17, 18:24

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:1