A Fino-Kaposvár 3:0-ra nyert Kecskeméten a férfi NB I döntőjének második mérkőzésén, így összesítésben már 2:0-ra vezet a párharcban. A címvédő somogyiak a második szett első részét leszámítva végig kézben tartották az irányítást; az aranycsata már csütörtökön véget érhet.

A szombati 3:1-es győzelem után javuló játékot és újabb sikert vártak kedvenceiktől a Kaposvár hívei. A kecskeméti találkozó első és második pontját a vendégek szerezték, aztán egyenlített a házigazda. A folytatásban szoros csata bontakozott ki a pályán: mindkét együttes játékosai igyekeztek pontosan támadni. Az első technikai szünetben 8:7-re, a másodikban 16:15-re vezetett a címvédő, így a játszma utolsó szakaszára maradt a döntés. Mindkét oldalon sok volt a rossz nyitás, a kaposváriak viszont jobban összpontosítottak a hajrában, és Szabó Alpár szép blokkjával kiharcolták a 24. pontot, Nacsa Gábor ütésével pedig kialakult a részvégeredmény (22:25, 0:1).

A térfélcsere után a hazaiak pörögtek fel jobban, és az első technikai szünetben már öt ponttal jártak előrébb. A somogyiak nem estek kétségbe, és néhány perc alatt ledolgozták hátrányukat. Fej-fej mellett haladt a két honi élcsapat, a Fino 16:17-nél, Nagy József blokkjával vette át a vezetést. A Demeter-legénység ezután kézbe vette sorsát, és négy ponttal elhúzott (16:20). A házigazda próbált közelíteni ellenfeléhez, a Kaposvár azonban tudta, mi a teendő: Geiger András előbb játszmalabdához juttattat a társaságot, majd egy foghatatlan nyitással biztosította az újabb részsikert (19:25, 0:2).

A harmadik játékrészben a Kaposvár többször is elhúzott két-három ponttal, a Kecskemét azonban igyekezett belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, így az utolsó percekig izgalmas volt a mérkőzés. A fiatal Csányi Dániel fontos pontokat szerzett, a túloldalon viszont újra felpörgött Nacsa Gábor, és sikerrel fejezte be a támadásokat. 18:18 után a csereként beállt Deák Márk remek szerváival került újra lépéselőnybe a Fino, a vége pedig már egyértelmű volt. Nagy József bombája után 21:24 állt a táblán, a hazai szépítőpontot követően Csoma Krisztián elrontotta a nyitást, így véget ért a 79 perces összecsapás (22:25, 0.3).

A kaposváriak megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Érdekesség, hogy ebben az évadban a Kaposvár két alkalommal is három szettben verte meg legfőbb vetélytársát, az alföldiek csak a somogyi megyeszékhelyen tudtak szetteket lopni a címvédőtől. A párharc harmadik mérkőzését csütörtökön 17 óra 30 perctől játsszák Kaposváron. Ha újra nyer a Fino, 14. magyar bajnoki címét ünnepelheti.

NB I, férfiak, döntő, 2. mérkőzés

Kalo-Méh-Kecskeméti SE ― Fino-Kaposvár 0:3 (―22, ―19, ―22)

Kecskemét, 500 néző. Játékvezetők: Adler, Mocsnik
Kecskemét: Tóth G. 1, Csala 10, Dorcsák 5, Csoma 11, Csányi 12, Bokor G. 3. Csere: Szabó T. (liberó), Szappanos M., Farkas P. Edző: Gyurkó Sándor
Kaposvár: Szabó A. 8, ifj. Laszczik 2, Geiger 12, Nagy J. 4, Nacsa 16, Gergye 8. Csere: Dömötör (liberó), Deák. Edző: Demeter György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 3:3, 8:8, 10:8, 12:12, 12:14, 16:16, 19:19, 19:21, 21:22, 21:24. 2. játszma: 2:0, 3:2, 4:3, 8:3, 9:6, 10:10, 12:12, 16:16, 16:20, 18:20, 19:21. 3. játszma: 2:0, 3:3, 4:3, 4:5, 5:6, 5:8, 8:9, 10:10, 11:14, 14:14, 15:16, 18:17, 18:19, 19:22, 20:23, 21:24

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0, a Kaposvár javára.

A mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kapos.hu)