Hazai vereséggel folytatta szereplését az NB I 9-13. helyéért zajló rájátszásában a kaposvári női csapat. A BITT KNRC-Kaposvári Egyetem a bennmaradásért küzdő Budai XI SE ellen 0:2-ről és 13:20-ról még felállt, az ötödik szettben azonban már nem bírt ellenfelével.

A kilencedik helyen tanyázó Kaposvár, és az osztályozós hely elkerüléséért küzdő Budai XI SE találkozója somogyi sikert ígért: a két csapat ebben az évadban eddig három alkalommal találkozott egymással, és mindig a BITT nyert.

Jobban kezdte a mérkőzést a vendégcsapat: a hazaiak 1:5-nél eredtek ellenfelük nyomába, és az első technikai szünetben már náluk volt az előny. A kaposváriak jól nyitottak, és a széleken, illetve középen is pontosan támadtak. A szett derekán már hat pont volt a két együttes közti különbség, de a budaiak nem adták fel, és Horváth Noémi remek szerváival egy pontra zárkóztak. A BITT időkérése után is lendületben maradt a vendég: Hegedűs Anna egyenlített, majd dr. Balczó Noémi játszmalabdához juttatta csapatát. Récsei Ágnes és Kovács Kármen pontja következett ezután, így a ráadásra maradt a döntés. Izgalmas pillanatokat élhetett át a közönség: mindkét együttesnek volt több játszmalabdája, és végül Hegedűs ütésével a Budai XI SE harcolta ki a győzelmet (27:29, 0:1).

A kaposváriakat láthatóan megviselte a részkudarc, és a második játszmában inkább a küzdelem volt jellemző rájuk, mint a jó játék. Harmath helyén Récsei játszott, a vendégek pedig ott folytatták, ahol abbahagyták: lelkesen, motiváltan röplabdáztak, és 7:4-ről fordítva a szett közepén már ők jártak egy-két ponttal előrébb. Hegedűs, dr. Balczó és Cirkov kemény ütésekkel jelezte, hogy elkapta a fonalat a Budai XI SE, és elhitte, hogy nyerhet ezen a találkozón. A BITT 15:18-ról egyenlített Horváth Zsófia hatásos nyitásainak köszönhetően, nem sokkal később, Horváth Petra pontjával pedig a vezetést is sikerült átvenni (22:21). A fővárosiakat ez sem hozta zavarba: ismét előnybe kerültek, Hegedűs sokadik bombájával pedig a győzelemhez kellő pontokat is elkönyvelhették (22:25, 0:2).

A somogyi lányok kétszer is a saját hibájukba estek: amikor átvehették volna az irányítást, értékes pontokat ajándékoztak ellenfelüknek, és a kiválóan küzdő vendégek éltek is a lehetőséggel. Ezek után nagy érdeklődéssel vártuk, melyik arcát mutatja majd a BITT a harmadik játékrészben.

Úgy tűnt, a somogyi lányok ezen a napon nem tudnak újítani, így a Budai XI SE a térfélcsere után szinte tetszés szerint érte el pontjait. Az első technikai szünetben 2:8 állt a táblán, és a hitehagyott hazaiak még hosszú percekig csak keresték önmagukat a pályán. 13:20-nál fordult a kocka: a kaposváriak, talán minden mindegy alapon, elkezdtek játszani, és pontról pontra dolgozták le tetemes hátrányukat. A vendégek elbizonytalanodtak, a BITT pedig a végén lényegében azt csinált, amit akart. A javuló mezőnymunka és a pontos támadások meghozták az eredményt, összejött a szépítés (25:21, 1:2).

A részgyőzelem szárnyakat adott a somogyi lányoknak: nagyot javult a csapat teljesítménye, és a negyedik játékrészben minden játékelemben sikerült a fáradó fővárosiak fölé nőni. Pintér Zsanett kemény ütésekkel hozta lendületbe együttesét, Horváth Petra ásznyitása után pedig már 16:8 volt az állás. Harmath Zsófia is magára talált, és pontos centertámadásokkal, illetve ravasz szervákkal tűnt ki a mezőnyből. A BITT végül Győrbíró pontjával magabiztosan nyert (25:13, 2:2).

Két kaposvári hibával, és Cirkov Marija foghatatlan nyitásával indult a rövidített játékrész, de a BITT gyorsan fordítani tudott. Ezután felváltva estek a pontok, egészen 9:8-ig. Ekkor megtorpant a házigazda, a Budai XI SE pedig egymás után hat pontot gyűjtött, amivel egészen a meccslabdáig jutott, majd azt is értékesítette (2:3). A kaposváriak a rájátszás utolsó meccsén a Palota ellen játszanak majd idegenben, zárásként pedig a Tatabányát látják vendégül.

NB I, nők, rájátszás a 9-13. helyért, 8. forduló

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem ― Budai XI SE 2:3 (―27, ―22, 21, 13, ―10)

Kaposvár, 100 néző. Játékvezetők: Mezei, ifj. Szabó P.
Kaposvár: Horváth Zs.  4, Horváth P. 24, Harmath Zs. 18, Pintér Zs. 24, Kovács K. 14, Győrbíró 6. Csere: Schrauff (liberó), Récsei. Edző: Pálfy Marianna
Budai XI SE: Cirkov 13, Bodnár, dr. Balczó 19, Kiss V. 14, Horváth N. 6, Hegedűs 25. Csere: Deli-Germann (liberó), Szabó D., László Zs. Edző: Oláh János

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:5, 6:5, 12:7, 12:10, 15:10, 17:12, 20:14, 20:17, 22:17, 23:18, 23:24. 2. játszma: 1:2, 2:3, 6:3, 7:4, 9:10, 10:12, 14:16, 15:18, 18:18, 18:19, 19:21, 22:21. 3. játszma: 0:4, 2:4, 2:10, 6:13, 8:15, 9:16, 12:16, 13:17, 13:20, 18:20, 18:21. 4. játszma: 1:1, 1:3, 4:3, 8:5, 8:7, 9:7, 14:7, 16:7, 19:9, 19:11, 23:13. 5. játszma: 0:3, 4:3, 4:5, 6:7, 7:8, 9:8

(forrás: kapos.hu)

Címkék: bajnokság kaposvár budai röplabda nb1 rájátszás bitt budaixi