A BSE nélkül nincs kupadöntő!

2012.01.18. 19:23

A címvédő Budapest SE-FKF Zrt. megdöbbentően simán verte idegenben a Békéscsabát a női Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így bejutott a legjobb négy közé! Ott lesz a Gödöllő, a Vasas és az NRK-Nyíregyháza is!

A békéscsabaiaknál Molcsányi Rita helyett nővére, Molcsányi Petra játszott a liberóposzton. A Gödöllő elleni bajnokin megsérült Pallag Ágnes ismét csak a nézőtérről figyelhette a mérkőzést, az MR-vizsgálat bokaszalag-szakadást állapított meg!

A BSE rögtön átvette a kezdeményezést, pontos ütéseket, remek védekezést produkált a bajnokcsapat. Molcsányi Rita az ütőposzton nemigen találta a helyét. A csabai együttesen belüli szerkezeti változás miatt nem úgy működött a gépezet, ahogyan az elmúlt hetekben. Az első szettben a fővárosiak gyorsan dűlőre is vitték a dolgot, csakúgy, mint az odavágón, most is jól nyitották a játékot.

A második etapban sem változott sokat a forgatókönyv, jobbára a BSE-nél volt az előny, igaz, a szett elején egy rövid időszakban a Csaba is vezetett. A hazaiak néhány igazán tetszetős ponton kívül nem tudtak borsot törni a fővárosiak orra alá. Molcsányi Rita kezdett beleszokni régi-új szerepébe, és több szép ütést is bemutatott, de ezzel nem volt sokkal előrébb a csapata. A budapestiek a szett második felében már csaknem tízpontos távolságra tartották vendéglátóikat. A BSE komoly előnybe került, és jó úton haladt a magabiztos, elődöntőt érő győzelem felé (0:2).

A harmadik szakaszban már mintha kevésbé játszott volna görcsösen a Békéscsaba, az idáig még csere nélkül röplabdázó BSE is kissé visszavett a tempóból. A csabaiak támadásai gyakrabban végződtek ponttal, és a szett derekán, amikor a vendéglátók már az egyenlítés küszöbére értek, Fésűs Irén, a BSE edzője rövid időn belül mindkét idejét kikérte. Egyre többször tapsolhatott a hazai szurkolótábor is, ebben az időszakban tényleg tetszetősen és jól röplabdázott a Békéscsaba. A hazaiak már-már reménykedtek abban, hogy megszületik az első csabai részsiker, amikor a BSE belehúzott, és villámgyorsan véget vetett a kupatalálkozónak (0:3).

Magyar Kupa, nők, negyeddöntő, visszavágó

Békéscsabai RSE — Budapest SE-FKF Zrt. 0:3 (—15, —15, —19)

Békéscsaba, 300 néző. Játékvezetők: Csikós, Szél M.
Békéscsaba: Molcsányi R. 6, Medics 10, Fésüs E. 1, Horváth V. 1, Soós N. 11, Vargas 4. Csere: Molcsányi P. (liberó), Czina 4, Jenei. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
BSE: Szombathelyi Sz. 11, Tálas 8, Vacsi 9, Horváth A. 9, Antal A. 9, Tóthné 8. Csere: Tóth A. (liberó), Dzunics. Edző: Fésűs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma:
4:4, 5:8, 6:11, 9:11, 9:13, 11:15, 13:20, 15:24. 2. játszma: 1:3, 5:3, 5:5, 6:9, 7:10, 8:12, 9:14, 10:16, 12:22, 13:24. 3. játszma: 1:3, 3:7, 6:11, 7:14, 11:15, 14:16, 16:19, 17:20, 19:23

Továbbjutott: BSE (5:3)

TEVA-Gödöllői RC — Újpesti TE 3:1 (26, 18, —23, 12). Továbbjutott: Gödöllő (kettős győzelemmel, 6:2)

Tatabányai Volán SE — Vasas-Óbuda-Hofeka 0:3 (—16, —16, —17)
Továbbjutott: Vasas (kettős győzelemmel, 6:0)

A négyes döntő résztvevői: BSE, Vasas, Gödöllő, NRK-Nyíregyháza