Most már végképp nem tudunk betelni az NRK-Nyíregyháza csapatának elképesztő teljesítményével! Az Erdősné Balogh Erikával megerősített fiatal szabolcsi együttes hazai pályán 3:0-ra nyert a Miskolc ellen, így bejutott a női Magyar Kupa négyes döntőjébe! És most mindenki szépen, sorba leborulhat a nyíregyháziak előtt! Mi kezdjük!

Nagyon jól indult a hazai csapat, és az első szettben hamar kialakította a tízpontos különbséget (5:1, 13:5, 19:9), amelyet a végéig meg is őrzött (25:15, 1:0). A másodikban is végig vezetett az NRK. Ez a játszma már egyértelműen szorosabb volt, (6:8, 13:10, 20:17, 23:21) de a hajrában is magabiztosan röplabdáztak a nyírségiek (25:22, 2:0). A szett végén óriási ribillió támadt! Nagy cirkusz volt, mert Toma Sándort, a Miskolc edzőjét kiállították. A földhöz csapkodta a noteszét, és rugdosta a labdaszedők székét a pálya mellett.

― Volt három vitatott ítélet. Egyszer minket sújtottak, egyszer nem tévedtek, egyszer pedig a miskolciak beütötték és kiítélte a bíró, ha jól emlékszem ― idézte fel a zűrös pillanatokat a hunvolley.blog-nak nyilatkozó Balázs István, az NRK edzője.

Toma Sándort tehát kiküldték, de ő csak nem akarta elhagyni a termet! A harmadik szett előtt ki akarta zökkenteni a hazai csapatot. A piros-sárga következményét azonban nem kerülhette el, a bírókra nem hallgatott, ezért a játékvezető-ellenőrnek kellett kitessékelnie. Hét-nyolc perc huzavona után folytatódhatott a játék. A harmadik szettben húszig szinte folyamatosan a vendégek vezettek egy-két ponttal (4:7, 9:9, 13:14, 15:14, 22.20), de a Nyíregyháza a hajrában utolérte a Miskolcot, és jó teljesítménnyel, jó blokkokkal 25:21-re nyert!

― Úgy vélem, ez egy óriási eredmény! Nem gondoltam volna... Megint megmutattuk, hogy ennek a csapatnak nem az NB II-ben lenne a helye! Én kívülről „osztom az észt” belülről pedig Erdősné, márpedig ez nem kevés... Hangulatos, jó meccsen, jó játékkal, nagyon jó csapatteljesítménnyel győztünk, nem volt kilógó emberünk! Négy játékos kiemelkedőt nyújtott: Ilyés Bettina, Erdősné Balogh Erika, Erdős Zsófia és Roma Flóra ― értékelt a lefújás után Balázs István.

Magyar Kupa, nők, negyeddöntő

NRK-Nyíregyháza ― Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:0 (15, 22, 21)
Nyíregyháza, 150 néző. Játékvezetők: Suba, Jámbor
NRK: Erdős Zs. 6, Berényi 8, Erdősné 12, Poór 2, Ilyés 21, Roma 9. Csere: Petróczy (liberó). Edző: Balázs István
Miskolc: Rédei, Csarkó, Leidgeb N., Kovács E. 9, Szajkó 8, Szabó B. 11. Csere: Nagy Zs. (liberó), Oláh Cs. 6, Sitkey 3. Edző: Toma Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma (18 perc): 5:1, 13:5, 19:9. 2. játszma (24): 6:8, 13:10, 20:17, 23:21. 3. játszma (22): 4:7, 9:9, 13:14, 15:14, 22.20

Rossz nyitás: 6–4
Ásznyitás: 5–2

A meccs képgalériája ide kattintva látható!

Továbbjutott: Nyíregyháza