A Nyíregyháza ellen sem tévesztett a bajnokcsapat: a Fino-Kaposvár alig egy óra alatt szerezte meg újabb 3:0-s győzelmét, és a hazai közönség már a kilencedik diadalnak örülhetett a lefújás után. A somogyiak továbbra is veretlenül vezetik a tabellát.

A férfi NB I alapszakaszának hétvégi, tízedik fordulójában újabb könnyűnek tűnő mérkőzés várt a somogyiakra: a mindössze egy győzelemmel az utolsóelőtti helyen tanyázó Nyíregyháza látogatott Kaposvárra. A vendégek összesen hét játékossal és szerény reményekkel érkeztek, a meccs első három pontját mégis ők könyvelhették el. A hazaiak 6:5-nél vezettek először, és a folytatásban már fokozatosan növelték előnyüket. A Nacsa, Gergye, Geiger trió nagy ütésekkel tűnt ki, és nem kellett sokat várni az utolsó pontra sem. Geiger játszmalabdához juttatta együttesét, aztán egy szabolcsi hiba véget vetett a küzdelemnek (25:16, 1:0).

Látványosan felpörgött a házigazda a második játszmára: az elején Kaszap nyitotta meg a vendégeket, majd Szabó Alpár pontjainak tapsolhatott a népes, mérkőzésről mérkőzésre gyarapodó közönség. A második technikai szünetben már kilenc ponttal vezetett a bajnokcsapat. A nyíregyházi gárda tagjai lelkesen röplabdáztak, jól mezőnyöztek, az egykori válogatott Pampuch Csaba pedig ponterősen támadott. A csereként beállt Vajda Tamás foghatatlan szervájával nőtt kerek tíz pontra a két együttes közti különbség, majd felváltva estek a pontok, de nem fenyegette veszély az újabb magabiztos kaposvári részsikert (25:18, 2:0).

A térfélcsere után 3:3-ig tartotta a lépést ellenfelével a Nyíregyháza, aztán elhúzott a Kaposvár. A somogyi fiatalok nagy kedvvel és pontosan játszottak, Demeter mester mindenkinek lehetőségek adott a bizonyításra. A találkozó utolsó részében Gergye szerzett fontos pontokat, a játszma pedig — az első és a második szetthez hasonlóan — egy rossz nyírségi nyitással ért véget (25:18, 3:0).

A kaposváriak megerőltetés nélkül szerezték meg kilencedik győzelmüket a bajnokságban.

NB I, férfiak, alapszakasz, 10. forduló

Fino-Kaposvár — Sollight-Nyíregyházi FRK 3:0 (16, 18, 18)
Kaposvár, 300 néző. Játékvezetők: Horváth M., Mezőffy
Kaposvár: Kaszap 4, Geiger 10, Nagy J. 10, Nacsa 8, Gergye 8, Szabó A. 5. Csere: Deák (liberó), Vajda 3, Magyar 1, Lesznyik 3, Bozóki. Vezetőedző: Demeter György
Nyíregyháza: Szilágyi 3, Berkes 6, Ádám 2, Pampuch 8, Tolnai 8, Bugyi. Játékos-edző: Bugyi József

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 3:3, 4:5, 6:5, 8:7, 10:8, 13:9, 16:10, 21:11, 22:15. 2. játszma: 4:0, 8:4, 12:6, 16:9, 21:11, 22:14. 3. játszma: 0:1, 2:1, 4:3, 7:3, 12:6, 16:9, 18:11, 19:14, 23:16, 24:17

A felnőtt mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

A juniormérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kapos.hu)