Az egy hete Miskolcon vereséget szenvedő TEVA-Gödöllői RC magabiztosan nyert 3:0-ra a BITT KNRC-Kaposvári Egyetem otthonában a női NB I alapszakaszának nyolcadik fordulójában. A vendégek dolgát nem tudta igazán megnehezíteni a hullámzóan teljesítő somogyi együttes.

A meccs egyik érdekességeként említhető, hogy a találkozó elsőszámú játékvezetője a hazánkban hivatásos katonai szolgálatot teljesítő bolgár Nikolai Chaprazov volt.

Nem a Kaposvár volt az esélyes, a hazaiak az első szettben mégis mindent megpróbáltak, hogy megnehezítsék a Gödöllő dolgát. A játszma szinte végig szorosan alakult, a somogyiak többször meglepték ellenfelüket egy-egy ravasz nyitással, vagy hatásos blokkal, és 18:19-ig tartották a lépést. A hajrában saját hibái pecsételték meg a BITT sorsát, a végeredményt Németh Zsuzsanna megmozdulása alakította ki (20:25, 0:1).

Gyengén kezdte a második játékrészt a házigazda, amely csak 0:5-nél jutott először ponthoz. A lányok ezután csak futottak az eredmény után, a végén pedig tíz pont fölé nőtt a különbség. A küzdelem végére a jól játszó Csengeri Petra ásznyitása tett pontot (14:25, 0:2).

A térfélcsere után már jobban összpontosítottak a kaposváriak, és egy alkalommal, Kovács Kármen foghatatlan szervája után a vezetést is átvették. A BITT 13:13-ig volt partiban ellenfelével, és a közönség minden egyes hazai pontot nagy tapssal fogadott. A folytatásban megrázta magát a Gödöllő, és a csereként beállt Horváth Gabriella pontjaival, valamint Szűcs Zsuzsanna nyitásaival végleg eldöntette a mérkőzést. A vendégek papírforma-győzelmet arattak a hullámzóan teljesítő BITT otthonában (15:25, 0:3).

A kaposvári együttes vasárnap 16 órakor a Békéscsaba elleni hazai találkozóval folytatja bajnoki szereplését.

NB I, nők, alapszakasz, 8. forduló

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem — TEVA-Gödöllői RC 0:3 (—20, —14, —15)

Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Chaprazov (bolgár), Horváth M.
Kaposvár: Horváth Zs. 1, Harmath Zs. 8, Kovács K. 3, Pintér Zs. 4, Győrbíró 3, Horváth P. 7. Csere: Schrauff (liberó), Császár, Szarka V., Récsei. Edző: Pálfy Marianna
Gödöllő: Lutter L. 1, Németh Zs. 6, Merkószki 7, Csengeri 15, Szakmáry 8, Széles 9. Csere: Lékó (liberó), Berze, Kriegel Zs., Horváth G. 5, Szűcs, Győri. Edző: Ludvig Zsolt

Az eredmény alakulása. 1. játszma:
0:2, 3:3, 5:5, 5:10, 9:11, 9:14, 11:16, 14:16, 16:18, 18:19, 18:21. 2. játszma: 0:5, 3:8, 5:11, 8:12, 8:16, 10:17, 13:18, 13:21. 3. játszma: 0:2, 4:3, 5:8, 8:9, 10:12, 13:13, 13:18, 15:20

Pálfy Marianna:
— Az első játszmában nagyon lelkesen játszottunk, a folytatásban már érvényesült a Gödöllő nagyobb rutinja.
Ludvig Zsolt: — Örülök a győzelemnek, a múlt heti vereségünk után nagy szükségünk volt erre a sikerre. Kicsit nehezen melegedtünk játékba, de a második szettben átvettük az irányítást, és végül legyőztük a lelkes, jól mezőnyöző kaposvári együttest.

(forrás: kapos.hu)