A Vegyész RC-Kazincbarcika 3:1-re nyert a Nyíregyházi FRK otthonában a férfi NB I alapszakaszának második fordulójában. A borsodiaknak ez a második győzelme, a szabolcsiaknak pedig a második veresége volt. Képgaléria ide kattintva!

Technikai akadály késleltette a kezdést: bemelegítés közben a hálótartóoszlop egyik csavarja bemondta az unalmast.

A nyírségi legénység csapat tagjai az átszerelési munkálatokból is vastagon kivették részüket, kisvártatva pedig a pályán is szakszerűen folytatták. Az első szett közepén hétpontos hátrányt tüntettek el, miközben a régi fényében csillogó Pampuch Csaba kétszer is betakarta a Kazincbarcika aktuális ütőjátékosát. Az amatőr házigazda a végjátékot is megszínezte, és a harmadik játszmalabdát értékesítve megszerezte a vezetést!

A folytatásban jelentősen javultak a vendégek, míg a túloldalon lankadt a figyelem. A következmény nem is lehetett más: egyenlített, majd fordított a borsodi együttes. A negyedik etapban is veszni látszott minden a szabolcsiak számára, és talán az állandósult előny elaltatta a kazincbarcikaiakat, mert kissé belealudtak a meccsbe. Nem úgy a hazaiak, akik összeszorított fogakkal, nagy lelkesedéssel izgalmassá tették a befejezést. Többre azonban nem maradt szufla. Amikor arra igazán szükség volt, Bokorék megbokrosodtak, biztos kézzel használták ki lehetőségeiket, és nyertek.

NB I, férfiak, alapszakasz, 2. forduló

Nyíregyházi FRK – Vegyész RC-Kazincbarcika 1:3 (25, –15, –19, –23)
Nyíregyháza, 70 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Nyíregyháza: Bugyi 2, Szilágyi B. 2, Berkes 13, Ádám 2, Pampuch Cs. 28, Tolnai 12. Csere: Horváth L. (liberó), Hubicska 1, Kulcsár. Játékos-edző: Bugyi József
Kazincbarcika: Lehoczky L. 5, Bokor E. 19, Gulyás 13, Csizmadia 18, Dudás T 8, Juhász P. 9. Csere: Szántai (liberó), Lehoczky G. 1, Orosz. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma (23 perc): 3:6, 11:15, 18:15, 19:20, 22:23, 25:24. 2. játszma (20): 4:6, 7:7, 8:11, 11:16, 13:22. 3. játszma (20): 7:4, 8:9, 12:16, 16:22. 4. játszma (25): 2:6, 6:6, 7:10, 12:16, 17:18, 21:19, 21:22

Rossz nyitás: 10–9
Ásznyitás: 4–4

Bugyi József:
– Két szettben voltunk igazán partiban, kár a támadásban elkövetett sok hibáért.
Dudás András: – Nehezen lendültünk játékba, de végül magabiztosan nyertünk a lelkesen küzdő Nyíregyháza ellen.

(forrás: Borsod Online)

Címkék: bajnokság nyíregyháza röplabda nb1 kazincbarcika vegyész