2:0 után 2:3 Lettország ellen!

2011.08.26. 20:42

A magyar férfiválogatott 2:0-s vezetés után 3:2-re kikapott Lettországtól az olimpiai elő-előselejtező első mérkőzésén, Kecskeméten. A visszavágót jövő szombaton rendezik.

Az első szettben végig a hazaiak vezettek, a hajrában 23:20-ra vezettek. 24:23-ra felzárkózott Lettország, de a befejezés a magyaroknak sikerült. A második felvonásban 17:15-ig tartott a látogatók előnye, aztán gyorsan egyenlített Magyarország (17:17), és kisvártatva már vezetett is (19:17). Megint hárompontos különbség alakult ki a végjátékban (23:20), de innen egyenlítettek a lettek (23:23)! A hajrá tehát izgalmas volt, de az utolsó pontot ezúttal is a magyarok szerezték (26:24).

A harmadik játszmában végig Lettország vezetett, a hajrá kezdetén már hat ponttal (13:20), aztán a magyarok felzárkóztak (20:23), de a vendégek nem adták ki a kezükből a részsikert (21:25, 2:1). A negyedik felvonásban eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, csak minimális volt a látogatók előnye, de 9:10 után elléptek (10:15), a hajrában pedig már behozhatatlan volt az előnyük (16:23), kisvártatva egyenlítettek is összesítésben (18:25, 2:2).

Az utolsó, ötödik részben a lettek 8:4-re vezettek a térfélcserénél, és a magyar válogatott a folytatásban sem tudta megközelíteni riválisát (8:13). A vége ötpontos kudarc (10:15), összességében pedig 3:2-es vereség 2:0-s vezetés után...