A Vasas nyerte a rangadót!

2011.05.14. 20:56

A Vasas-Hofeka-Óbuda bár 2:0-ra is vezetett, végül csak 3:2-re nyert a MÁV Előre ellen a női juniordöntő negyedik, döntőnek is beillő találkozóján, Gödöllőn. A férfiaknál Dunaújvárosban a Dunaferr és a Kaposvár is két-két győzelemmel zárta a szombati első napot.

Jól kezdődött a találkozó a Vasas számára, mert bár Vacsi Evelin pontjával a MÁV Előre szerzett vezetést, de Miklai Zsanett ütésével és Tálas Zsuzsanna hibájával fordítani tudtak a fővárosiak (2:1). Sikerült is tartaniuk az előnyüket, amihez kellett a jó mezőnymunka és az eredményes támadás-befejezés is. Papp Dóra nyitásrontása után hárommal vezetett a Vasas, így Fésüs Irén időt kért (10:7). Dékány Bernadett és Nagy Eszter remeklésének köszönhetően sikerült fokozatosan ellépnie riválisától a fővárosi együttesnek, és 16:10-nél már hat pont volt közte. Sokat hibáztak a fehérvári lányok, talán egyedül Dzunics Anna tudta a tőle elvárhatót nyújtani. Dékány egymás után kétszer volt eredményes a hátsó sorból, így ismét időt kért a MÁV Előre edzője (19:13). A végjátékra kicsit leeresztettek a Vasas-játékosok, így sikerült közelebb kerülnie az ellenfélnek, sőt Kőnig Gábornak is időt kellett kérnie (23:19). Nagy Eszter centerütésével játszmalabdához juttatta csapatát, ám Dékány elrontotta a nyitást, de mivel Vacsi Evelin szintén hibázott, véget ért az első felvonás (25:20, 1:0).

A fordulás után túlságosan is megnyugodtak az óbudaiak, és Dékány rossz támadása után már három pont volt a lemaradásuk (2:5). Elkezdték faragni a hátrányunkat, és Miklai ütésével sikerült is egy pontra felzárkózniuk (7:8). Itt azonban ritmust váltott az ellenfél, így Kőnig Gábornak időt kellett kérnie (9:13). Az edzői intelmek hasznosnak bizonyultak, hiszen nem sokkal később, 15:16-nál már Fésüs Irénnek kellett megszakítania a játékot. Hiába sikerült egyenlítenie a Vasasnak 18:18-nál, egymás után következett két fehérvári pont, így ismét Kőnig sétált a csengőhöz (18:20). Jó széria következett, Miklai először jól blokkolt, majd ászt nyitott. Lakatos Enikő szintén pontot érően sáncolt és Miklai nyitott egy újabb ászt (22:20). Ekkor már hiába kért időt a Fehérvár, a fővárosiak nem engedték át a vezetést, pedig 22:22-nél és 23:23-nál is egyenlő volt az állás. A végén aztán jött az egész meccsen remeklő Nagy Eszter, majd a szintén kiválóan játszó Dékány, és ketten eldöntötték a második játszma sorsát. (25:23, 2:0).

A szoros eredménytől azonban magára talált a MÁV Előre. Javult a fehérváriak mezőnymunkája, és pontosabbak lettek a támadások is. A harmadik szett első felében tudta tartani a lépést a Vasast, ám fokozatosan átvette az irányítást a rivális (7:7). Lévai Viviennek egy ütközés után kifordult az ujja, a pálya szélén kellett ápolni a liberót, akinek nagy fájdalmai voltak, azonban tudta folytatni, és nem sokkal később, 9:9-nél már ismét a pályán volt. Hiába tért vissza, csapata nagyon beragadt, és el is lépett az ellenfél (12:17). Elúszni látszott a harmadik etap, és miután Miklai a sáncba ütötte a labdát (13:20), Kőnig cserére szánta el magát. Lehozta a válogatott játékost, helyére pedig a serdülőkorú Takács Bernadettet küldte be. A csere után Nagy Eszter volt eredményes, ám két MÁV-pont érkezett válaszként, így ismét jött egy csere: Lutter Liza helyén Fábián Fanny adott fel. Két szép megoldás következett a fiataloktól, előbb Takács ütött egy tetszetős pontot, majd Fábián nyitott egy ászt. Ez azonban csak az eredmény kozmetikázására volt elég, ezt a felvonást simán nyerték a fehérváriak (17:25, 2:1).

A folytatásra is lendületben maradt a MÁV Előre, a fővárosiakon pedig a fáradtság jelei mutatkoztak. Ennek ellenére nagyon jó színvonalú meccset játszottak a felek, sok szép labdamenettel és látványos megoldásokkal. Ez a játékrész sem a Vasasról szólt. Hamar előnybe került a Székesfehérvár (6:9), az óbudaiak pedig hiába próbálkoztak, nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. Nem kecsegtetett sok jóval az sem, hogy Kőnig Gábor 8:12-nél már a második idejét kérte ki. Nem ment a lányoknak, Miklai teljesen elkészült az erejével, de ekkor a többiek is sokat hibáztak. A folytatásban sem sikerült magunkhoz térniük, így folyamatosan nőtt a hátrányuk (13:19). A végjátékban sikerült még kozmetikázniuk az eredményt, ám többre nem futotta, jöhetett az ötödik játszma (21:25, 2:2).

A szünet jót tett a Vasasnak! Az utolsó energiákat mozgósították a lányok, és mindent megtettek a győzelemért. Dékány pontjával szerzett vezetést a csapat, majd Miklai következett (2:0). Tálas szépített, de Vacsi már hibázott (3:1), a fővárosiak pedig jól koncentráltak (6:3). A térfélcserére is kitartott az előny, ekkor három ponttal vezetett a Vasas (8:5). Az oldalváltás megtörte a lendületet, egyenlíteni tudott a MÁV Előre (8:8). Dzunics elrontotta a nyitást, majd Dékány villant (10:8). Zárkóztak a fehérváiak, 10:10-nél ismét egál volt. Őrületes meccset játszott a két csapat, Borsos Lili ászával pedig ismét két pont volt a differencia (12:10). Vacsi Evelin betalált, ám erre Dékány válaszolt (13:11), Fésüs Irén pedig időt kért. Ismét következett Dékány, ütése után meccslabdához jutott csapata, amit Vacsi Evelin rontásának köszönhetően kihasznált a Vasas, így megnyerte a meccset (15:11, 3:2).

Juniorbajnokság, nők, négyes döntő, Gödöllő, 4. mérkőzés

Vasas-Hofeka-Óbuda – MÁV Előre-Pro Pátria Electronics SC 3:2 (20, 23, –17, –21, 11)
Gödöllő, 20 néző. Játékvezetők: Kiss Zs., Stefik
Vasas: Dékány 36, Lutter L. 1, Nagy E. 17, Miklai 19, Lakatos E. 5, Borsos 7. Csere: Lévai (liberó), Takács B. 1, Fábián 1. Edző: Kőnig Gábor
MÁV Előre: Tálas 11, Antal 11, Papp 11, Dzunic 15, Vacsi 18, Molnár H. 6. Csere: Rivnyák (liberó), Patócs. Edző: Fésűs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:4, 10:7, 14:10, 17:12, 19:14, 23:18. 2. játszma: 2:5, 8:11, 11:15, 15:16, 18:18, 18:20, 22:20, 22:220. 3. játszma: 5:5, 9:9, 10:13, 12:16, 14:20, 16:23. 4. játszma: 4:6, 6:9, 8:12, 9:15, 15:20, 17:20, 17:23. 5. játszma: 3:1, 6:3, 8:5, 8:8, 10:8, 10:10, 12:10, 14:11