Bronzérmes a Dunaferr!

2011.04.27. 23:02

A Dunaferr SE óriási küzdelemben, kétórás csatában győzött hazai pályán 3:2-re a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen a férfi Extraliga harmadik helyéért rendezett rájátszásának harmadik mérkőzésén. A dunaújvárosiak ezzel 3:0-s összesítéssel megnyerték a párharcot, s megszerezték a bajnokság bronzérmét!

Nem indította rosszul a meccset a hazai csapata, hiszen az első percek után hamar átvette az irányítást, s Tomanóczy Tibor, valamint Dávid Csanád pontjaival szépen lassan meglépett ellenfelétől (8:4). A kazincbarcikaiak persze megpróbáltak kapaszkodni, ám csak egyszer sikerült feljönniük mínusz háromra, a folytatásban esélyük sem volt, mert a játék minden elemében pontosabban, jobban játszó hazaiak könnyedén növelték előnyüket (16:10). A Dunaferr a továbbiakban sem adott esélyt ellenfelének, s magabiztosan tartotta hat-hétpontos előnyét, így alig húsz perc alatt be is húzta első részsikerét (25:18, 1:0).

Amilyen jól alakult az első szett a hazaiak számára, olyannyira rosszul a második, mert hiába vezetett még 8:6-ra a dunaújvárosi legénység, a folytatásban előbb megtorpant, majd egy kicsit szét is esett, s ezt könyörtelenül kihasználták az újult erőre kapó borsodiak (8:6 után 8:11). A kazincbarcikai játékosoknak ezt követően is szinte minden bejött, míg a hazaiak rengeteget hibáztak, így ezúttal vetélytársunk húzott el hat-hét egységgel, amelyet a hajrában is biztosan megtartott, így megérdemelten egyenlített az első játszmához képest nagyon visszaeső Dunaferr-rel szemben (19:25, 1:1).

Ilyen előzmények után a harmadik periódus ismét simának ígérkezett, s ezúttal sem kellett csalódniuk azoknak, akik előre megjósolták a hazaiak újabb részsikerét. A borsodiak ugyan egy ideig jól tartották magukat, s 9:8-nál még vezetni is tudtak, ám egy gyors dunaújvárosi időkéréssel sikerült rendezni a sorokat, s innentől már nem volt pardon. A Dunaferrnél továbbra is Tomanóczy Tibor vitte a prímet, ám ekkor Hatvany Attila is bekapcsolódott a pontgyártásba, így pillanatok alatt meg tudta fordítani az állást a csapat (16:12). A második technikai szünet után tovább nőtt a két gárda közti különbség, így a hajrá már semmi izgalmat nem tartogatott (25:15, 2:1).

A negyedik etap az egész mérkőzés legkiegyenlítettebb küzdelmét hozta. A dunaújvárosiak kezdtek jobban, ám a vendégek is becsülettel küzdöttek, s előbb egyenlítettek, majd a második technikai szünethez érve a vezetést is átvették (15:16). Innentől kezdve hol az egyik, hogy a másik csapat állt jobban egy-egy ponttal, ám a nem mindennapi izgalmakat hozó hajrát végül a Vegyész bírta jobban, s a majdnem háromnegyed órás szett után újra egált mutatott az eredményjelző (29:31, 2:2).

Jöhetett tehát az ötödik felvonás, amelyet a kétszer is egyenlítő Kazincbarcika várhatott minimális lelki előnyből, ám a vendégeknek ezúttal már nem jutott sikerélmény. Pontosabban egyszer azért igen, hiszen 5:4-nél még náluk volt az előny, ám innentől kezdve tizenegy pontot szerzett a Dunaferr úgy, hogy ellenfele egyet sem, így 14:5-nél már a győzelemért adogathatott a sorozatban tizenegyedik szervájára készülő Hatvany Attila. Ezt ugyan még hárította a Vegyész, ám Lukács Attila blokkja után kezdődhetett a tánc: 15:6-os sikerével a szettet, a mérkőzést, s ezzel együtt a bajnoki bronzérmet is megnyerte a Dunaferr SE!

Extraliga, férfiak, a 3. helyért, 3. mérkőzés

Dunaferr SE – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:2 (18, –19, 15, –29, 6)
Dunaújváros, 100 néző. Játékvezetők: Tillmann, Kiss Z.
Dunaferr: Tóth A. 2, Dávid Cs. 12, Bokor E. 7, Tomanóczy 27, Hatvany A. 15, Lukács A. 14. Csere: Pápai (liberó), Johansson, Szabó B. 1, Szűcs Á. Edző: Ruffing Péter
Kazincbarcika: Dudás T. 4, Toronyai 6, Orosz Á. 9, Gulyás Á. 2, Csizmadia 9, Kovács II Z. 21. Csere: Szántai (liberó), Lónárt 7, Lehóczky G. 3, Lehóczky L. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 10:6, 16:10, 22:15. 2. játszma: 8:6, 8:9, 10:13, 13:16, 13:20, 15:20, 18:24. 3. játszma: 5:5, 8:6, 13:9, 16:12, 21:13. 4. játszma: 3:1, 8:5, 8:9, 13:13, 15:16, 18:18, 18:20, 22:21, 23:23, 25:25, 27:27, 29:29. 5. játszma: 2:0, 3:3, 5:5, 7:5, 10:5, 13:5

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Dunaferr javára.

Ruffing Péter: – Gratulálok a srácoknak az egész éves munkájukhoz. A mai mérkőzés méltó befejezése volt az idei bajnokságnak.
Dudás András: – Nehéz ilyenkor bármit is mondani. A Dunaferr megérdemelten nyert, gratulálok a bronzérméhez. Csapatom ma hullámzó játékot nyújtott, a hiányzó centereket nem tudtuk pótolni. Küzdöttünk, a végét azonban nem bírtuk. Sok volt a sérültünk, egy jó csapat ellen kompletten sem lett volna egyszerű dolgunk.