2:0-ról 2:3, immár negyedszer

2011.03.31. 21:55

A Vegyész RC-Kazincbarcika hazai pályán 3:2-re kikapott a címvédő Fino-Kaposvártól a férfi Extraliga elődöntőjének második mérkőzésén. Ebben a szezonban ez volt a borsodiak negyedik olyan meccse, amelyet 2:0-s előnyről buktak el.

Negyedik egymás elleni összecsapására készülődött a két együttes az idei szezonban. A középszakaszban két simának mondható kaposvári győzelem született (3:1, 3:0), az elődöntő azonban más kategória, a hétfői találkozón a Kazincbarcika bizonyította, komolyan gondolja, hogy szeretne visszakerülni az élmezőnybe, és alaposan megizzasztotta a címvédőt.  Az első találkozón mindkét oldalon voltak hiányzók, de ezúttal Németh Ferenc tudta vállalni a játékot így csak a cserefeladó ifj. Laszczik Iván nem tartott a csapattal.

Kazincbarcikán szokatlanul kevés néző előtt a házigazda kezdte jobban a találkozót, így az első technikai időnél hárompontos előnnyel mehettek pihenni a borsodiak (8:5).  Továbbra is nagyon jól játszott a Vegyész, a vendégek pedig csak keresték a játék ritmusát, ennek nem is lehetett más a vége, mint hazai részsiker (25:17, 1:0).

Az elveszett játszma után Nagy József váltotta Szabó Alpárt, sokat nem változott a játék képe így hamarosan időt kellett kérnie Kántor Sándornak. 7:1-nél érkezett Bagics Balázs is Hoboth Ákos helyett. A hazaiak továbbra is szinte hiba nélkül röplabdáztak, remekül szerváltak, pontosan támadtak és jól szűrték a vendégek akcióit. 22:13-nál ismét időt kért a Kaposvár, de továbbra sem akadt senki, aki meglódította volna a bajnokcsapat szekerét, így a második játszmát is megnyerte a Vegyész, teljesen megérdemelten (25:15, 2:0).

A harmadik szett elején a vendégcsapat vezetett az első technikai időnél, ami elsősorban a javuló támadójátéknak volt köszönhető. 12:7-es kaposvári vezetésnél gondolta úgy Dudás András, a hazaiak mestere, hogy ráfér egy kis pihenő a játékosaira, majd cserékkel próbálta megtörni a vendégek lendületét. Ez nem nagyon sikerült, a kaposvári nyitások hatásosak voltak, és mezőnyben is több labda elakadt a kezekben.  A hajrában még zárkózott a Vegyész, de végül a meccsben maradt a látogató (18:25, 2:1).

Egyáltalán nem viselte meg a házigazdákat az elvesztett szett, ugyanott folytatták ahol a második játékrész végén abbahagyták, Kovács II Zoltán vezetésével tovább bombázták az ellenfél térfelét. Kétpontos előnyre tett szert a Vegyész, de sikerült felzárkóznia a vendégnek. Kiegyenlített küzdelmet hozott a negyedik szett, a második technikai időnél egy ponttal járt előrébb a címvédő, majd miután három ponttal sikerült elhúznia, gyorsan egyenlítettek a hazaiak. A következő vendégelőnyt azonban már nem sikerült egalizálnia a Kazincbarcikának, így következhetett az ötödik játszma (25:22, 2:2).

A záró felvonásban végig a házigazdák vezettek két-három ponttal, 12:9-nél úgy tűnt, eldőlt a meccs, de még innen is egyenlített a Kaposvár. 15:14-nél meccslabdája volt a házigazdánakvégül hihetetlen izgalmak után, a sokadik játszmalabdát Bagics Balázs ütésével és Kaszap Tamás blokkjával sikerült értékesítenie a látogatónak, amely így megnyerte a találkozót. Minden elismerés megilleti a Kazincbarcika együttesét, amely remekül játszott, és igazi röplabdagálával örvendeztette meg a hazai publikumot.

Extraliga, férfiak, elődöntő, 2. mérkőzés

Vegyész RC-Kazincbarcika – Fino-Kaposvár 2:3 (17, 15, –18, –22, –19)
Kazincbarcika, 300 néző. Játékvezetők: Csizmarik, Bodrogi
Kazincbarcika: Lehóczky L., Kovács II Z., Gulyás Á., Csizmadia J., Dudás T., Juhász P. Csere: Szántai (liberó), Toronyai, Lónárt, Orosz. Edző: Dudás András
Kaposvár:  Hoboth Á., Csoma, ifj. Schulcz I., Gergye, Szabó A., Kaszap. Csere: Dömötör L., Deák M. (liberók), Németh F., Bagics Balázs, Nagy J. Edző: Kántor Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:2, 5:4, 8:4, 10:8, 14:10, 16:11, 20:15, 23:16. 2. játszma: 2:0, 4:1, 8:2, 10:5, 14:6, 16:8, 17:11, 20:12, 23:14. 3. játszma: 1:1, 3:4, 6:8, 7:11, 8:13, 11:16, 12:20, 15:23, 18:23. 4. játszma: 4:1, 5:2, 6:4, 8:5, 10:10, 13:13, 15:16, 17:20, 20:20, 20:23. 5. játszma: 3:1, 3:3, 5:3, 5:5, 8:6, 8:8, 10:9, 12:9, 12:12, 13:14, 15:14, 18:18

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0, a Kaposvár javára.

Dudás András: – A mérkőzés elején rendkívül nagy energiákat mozgattunk meg, és ezt a ritmust nem bírtuk végig. A hajrában amatőr hibákat követtünk el, ezért szenvedtünk vereséget.
Kántor Sándor: – A hazaiak remekül játszottak! Az első két játszmában ellőtték a puskaporukat azzal, hogy szétnyitottak bennünket, de amikor rendezni tudtuk sorainkat, visszajöttünk a mérkőzésbe, és az alapjátékunkkal tudtuk őket legyőzni.

(forrás: kaposvarvolley.hu)