A MÁV Előre SC hazai pályán 3:0-ra győzött a Békéscsabai RSE ellen a női Extraliga 5-8. helyéért rendezett rájátszásának harmadik mérkőzésén. A fehérváriak ezzel 2:1-re megnyerték a párharcot, így a folytatásban az ötödik helyért játszhatnak az NRK-Nyíregyháza ellen.

Már a találkozó kezdetén látszott, hogy ez a mindent eldöntő összecsapás. A közönség egy pillanatig sem panaszkodhatott, mindkét együttes parádésan rajtolt. Békéscsabai oldalon Fésüs Erzsébet mind mezőnyben, mind támadásban megállíthatatlan volt. 10:8-as vendégvezetés után a fehérvári csapat hatásos nyitásainak köszönhetően meg tudta fordítani az állást. Nagy Attila edző 12:11-es, majd 15:12-es hazai vezetésnél is időt kért. A hárompontos különbség ezután is megmaradt, de a csabaiakon érződött, hogy újra egyre inkább megtalálják a játék fonalát, és 22:22-nél sikerült egyenlíteniük. A szett végét a fehérváriak bírták jobban, a vendégek döntő pillanatokban hibáztak (25:23, 1:0).

A második játékrészre jött ki mindkét csapaton a meccs tétje. Sok hibával játszottak, nagyon sok nyitásrontás volt mindkét részről. Egyik együttes sem tudott igazából ellépni a másiktól. A második technikai szünetben 16:15 volt a MÁV Előre javára. A pihenőről is a hazaiaknak sikerült nyugodtabban visszaérkezniük, és négypontos előnybe kerültek. A vendégek lemásolták az első játékrész végét. A fehérváriak lendületét Nagy Attila időkéréssel próbálta megtörni. A különbség kitartott a játszma végéig (25:22, 2:0).

A harmadik játékrész fehérvári rohamokkal kezdődött. 6:2-es hazai vezetésnél Nagy Attila időt is kért. De ez sem segített megnyugodni a játékosoknak. A hazaiak szorgosan gyűjtötték a pontokat. 14:8-nál ismét békéscsabai időkérés következett, de már nem volt visszaút. A MÁV Előre magabiztosan nyerte meg a játszmát (25:15) és a mérkőzést (3:1).

Extraliga, nők, rájátszás, az 5-8. helyért, 3. mérkőzés

MÁV Előre SC – Békéscsabai RSE 3:0 (23, 22, 15)
Székesfehérvár, 200 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Horváth M.
MÁV Előre: Vacsi 5, Dzunics 8, Antal A. 1, Kondár T. 5, Tálas 8, Meek 12. Csere: Deli-Germann (liberó), Pintér E. Edző: Fésüs Irén
Békéscsaba: Sherman 2, Jezerniczki 5, Fésüs E. 9, Soós N. 7, Pallag 10, Bozóné 11. Csere: Bucsi (liberó), Czina 1, Jenei, Kerepeczki. Edző: Nagy Attila

Jók: Kondor T., illetve Fésüs E.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:8, 6:8, 8:10, 12:11, 15:12, 18:14, 20:17, 22:19, 22:22, 24:22. 2. játszma: 2:4, 6:7, 8:10, 12:11, 14:13, 15:15, 19:15, 21:19, 23:20. 3. játszma: 3:0, 6:2, 8:3, 10:5, 12:7, 14:8, 16:9, 18:12, 24:14

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:1, a MÁV Előre javára.

Fésüs Irén: – Kevésbé voltunk fáradtak, mint a Békéscsaba. Fejben mi voltunk egy picivel összeszedettebbek. Érezhető volt a tét a mérkőzésen. Gratulálok a lányaimnak, büszke vagyok rájuk! Nagyon nehéz volt, de az egri vár pincéjéből feljutottunk a bástyára. Úgy érzem elsősorban fejben nyertük meg ezt a mérkőzést.
Nagy Attila: – Megérdemelten nyert a Fehérvár. Csapatként jobban teljesítettek, mi pedig a vesztett pontjaink negyven százalékát hibáztuk el. Jobb volt a MÁV Előre, sajnos azt a formánkat hoztuk, amely egész évben jellemzett bennünket. Ma önmagunk árnyékai voltunk, míg ellenfelünk elsősorban szervezettségben nőtt fölénk. Ezt a párharcot otthon vesztettük el.