Az NRK-Nyíregyháza hazai pályán 3:1-re nyert az Albrecht-Miskolci VSC-MISI ellen a női Extraliga 5-8. helyéért zajló rájátszásának első mérkőzésén. A borsodiak hősies mentésekkel tették kétségessé a szabolcsiak sikerét. Képgaléria itt!

A nyíregyháziaknak már az első szettben meg kell dolgozniuk minden egyes pontért. Hosszú labdamenetek megnyerésével haladtak előre, szekerüket pedig leginkább Ilyés Bettina húzta. A miskolciak hősies mentésekkel tartották a lépést, Csarkó egy ízben diósgyőri futballistákat megszégyenítő mozdulattal, lábbal hárította el a veszélyt. A nyírségiek nagy nehézségek árán a második játszmát is behúzták, a harmadiknak azonban totális betlit mutattak be. Leidgeb Noémi öt ászt nyitott zsinórban (összesen hatot), miközben Kovács Edina is eredményesen ütött. A szépítést követően a vendégek számára felcsillant az egyenlítés lehetősége, a mély gödörből Katona Brigitta és Ilyés rántotta ki a házigazdát, amely kiizzadta a győzelmet.

Extraliga, nők, rájátszás, az 5-8 helyért, 1. mérkőzés

NRK-Nyíregyháza – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:1 (22, 20, –13, 22)
Nyíregyháza, 150 néző. Játékvezetők: Nagy L., Szél M.
Nyíregyháza: Erdős Zs., Katona B. 20, Roma 5, Poór 4, Ilyés 23, Erdősné 14. Csere: Petróczi (liberó), Pető T. 1, Jakab. Edző: Kőhalmi Richárd
Miskolc: Csarkó 13, Leidgeb 8, Rédei 9, Kovács E. 24, Sitkey 4, Szabó B. 9. Csere: Nagy Zs. (liberó). Edző: Toma Sándor

Az eredmény alakulása, 1. játszma (24 perc): 5:8, 8:5, 13:14, 20:18, 22:21. 2. játszma (22): 3:0, 4:3, 10:10, 15:12, 20:15, 23:19. 3. játszma (19): 0.8, 2:12, 8:16. 4. játszma (28): 3:1, 6:6, 10:7, 11:11, 17:14, 18:18, 20:18, 20:20, 21:22, 23:22

Ász: 3–13
Rossz nyitás: 11–4

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Nyíregyháza javára.

Kőhalmi Richárd: – Csak a győzelemhez tudok gratulálni.
Toma Sándor: – Tartalékosan ennyit tudtunk. Örülök, hogy a lányok mindent megpróbáltak, készülünk a folytatásra.

(forrás: Szabolcs Online)