A Békéscsabai RSE hazai pályán 3:2-re nyert a címvédő BSE-FCSM ellen a női Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján. Amikor a fővárosiak az első szettet megnyerték, eldőlt a továbbjutás kérdése.

Az első játékrészben hárompontos hátrányból egyenlített a Békéscsaba. Igaz, ezt követően a rutinos BSE ellépett, és a szett végéig tartotta is tekintélyes előnyét. Az első játékrész megnyerésével már el is dőlt, hogy a fővárosiak jutottak tovább a Magyar Kupában. A második szettre a vendégek edzője teljesen lecserélte kezdőcsapatát. Felváltva vezettek a csapatok, a csabaiak a finisben beérték ellenfelüket, sőt fordítottak is, de végül a BSE húzta be a játszmát.

A harmadik játékrész hasonlóan alakult, mint az azt megelőző. Érdekesség, hogy ettől kezdve Molcsányi Rita volt a liberó a hazaiaknál. Ismét a végjáték hozott nagyobb izgalmat, ám most a békéscsabaiaknak jött ki jobban a lépés. A negyedik szettben Nagy Attila edző is sokat kevergette csapatát, több formációt is kipróbált. Mégis könnyebb szett győzelmet aratott a pályaválasztó. Az ötödik játékrész közepén elhúzott a BSE, de a nagy szívvel játszó hazaiak talpra álltak és fordítottak, győzelmük megérdemelt.

Magyar Kupa, nők, negyeddöntő, visszavágó

Békéscsabai RSE – BSE-FCSM 3:2 (–12, –26, 26, 16, 13)
Békéscsaba, 150 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Békéscsaba: Sherman 4, Molcsányi R. 2, Jezerniczki 11, Fésüs E. 7, Soós N. 17, Pallag 15. Csere: Bucsi (liberó), Jenei, Czina 6, Horváth V. 2, Bozóné 19. Edző: Nagy Attila
BSE: Tóthné 1, Horváth A. 12, Sándor R. 8, Hackl 10, Gudmann, Kötél D. 4. Csere: Tóth A. (liberó), Kolada 9, Farkas E., Gregori 10, Kiss V. 4. Edző: Hollósy László

Jók: Fésüs E., Czina, Bozóné, illetve Hackl, Kolada

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 8:8, 8:14, 11:21. 2. játszma: 6:1, 7:9, 12:9, 13:17, 21:23, 25:24. 3. játszma: 5:1, 8:9, 12:11, 12:14, 19:16, 20:19, 22:19, 23:23. 4. játszma: 3:2, 7:2, 11:5, 11:8, 17:8, 22:13. 5. játszma: 3:3, 5:10, 10:10, 10:12

Továbbjutott: BSE (5:3)

Nagy Attila: – Ezen a meccsen 7:7-ig úgy játszottunk, ahogy az elvárható. Sajnos, ez a győzelem felér egy vereséggel.
Hollósy László: – Cserejátékosaim szépen helyt álltak, bizonyították, hogy számíthatok rájuk. Örülök a továbbjutásnak, nehéz ellenféllel szemben sikerült, akik okozhatnak még meglepetést a bajnokságban.

Nyíregyházi Főiskola SE – TEVA-Gödöllői RC 2:3 (–16, 21, 22, –22, –13). Továbbjutott: Gödöllő (kettős győzelemmel, 6:2)
Újpesti TE – Vasas Duna Autó Óbuda 1:3 (24, –23, –19, –15). Továbbjutott: Vasas (kettős győzelemmel (6:3)
Szolnoki Főiskola RK-SI – NRK-Nyíregyháza 2:3 (–11, –13, 23, 14, –10). Továbbjutott: Nyíregyháza (kettős győzelemmel, 6:3)

(forrás: brse.hu)