A TEVA-Gödöllői RC 3:1-re nyert az NRK-Nyíregyháza otthonában a női Extraliga 1-4. helyéért zajló középszakaszának harmadik fordulójában. A gödöllőiek ebben a szezonban már másodszor tudtak győzni idegenben a szabolcsi együttes ellen. A meccs képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Az alapszakaszában a Vasas elleni 2:3-at és a BSE elleni 3:2-t a Gödöllőtől elszenvedett 0:3 követte a Bem iskolában, azaz a pénteki mérkőzés helyszínén. A középszakasz első két fordulója ugyanúgy alakult, mint korábban. Nos, a 0:3-at sikerült elkerülnie a szabolcsi együttesnek, a vereséget azonban nem.

Részint azért, mert nem sikerült átmenteniük a BSE elleni bajnokverő játékot, részint mert az első szettben 14:18-nál Bodnár Nerina térdsérülést szenvedett, és már nem térhetett vissza a pályára, részint pedig azért, mert Szakmáry Gréta már nem NRK-színekben üti a labdát. A nyíregyházi nevelésű játékosnak méltó társa volt a szintén az NRK-ból Gödöllőre igazoló Merkószki Tünde, a feladó, Kriegel Éva pedig klasszisként dirigálta csapatát és Németh Zsuzsanna is többször beleszólt a meccs alakulásába.

Bodnár Nerina kiválása után a hazaiak támadójátéka két lábon állt: Katona Brigitta mellé Ilyés Bettina tudott felnőni a feladathoz. A harmadik szett megnyerése után még felcsillant a remény, de a negyedikben Szakmáry újra alaposan megszórta korábbi társait, így a Gödöllő ismét eredményesen túrázott Nyíregyházán. Vasárnap folytatódhat a megkezdett sorozat: a gondok közepette pénteken is dicséretesen küzdő NRK ugyanis az alapszakaszban nyerni tudott Gödöllőn, és most újra egymással néznek farkasszemet a felek.

Extraliga, nők, középszakasz, az 1-4. helyért, 3. forduló

NRK-Nyíregyháza – TEVA-Gödöllői RC 1:3 (–16, –21, 23, –16)
Nyíregyháza, 200 néző. Játékvezetők: László É., Mezei
Nyíregyháza: Erdős Zs. 3, Katona B. 20, Poór 4, Bodnár N. 2, Ilyés B. 13, Erdősné 9. Csere: Sitku T. 1, Dávida 1. Edző: Kőhalmi Richárd
Gödöllő: Kriegel Zs. 4, Németh Zs. 20, Széles P. 13, Kriegel É. 7, Szakmáry 29, Merkószki 10. Csere: Lékó (liberó), Szűcs Zs. Edző: Deme Gábor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 4:4, 4:8, 9:9, 10:13, 13:14, 13:17, 14:21. 2. játszma: 1:0, 1:4, 3:8, 6:8, 10:15, 14:16, 19:19, 19:24. 3. játszma: 3:3, 7:3, 7:7, 15:9, 15:14, 16:16, 18:19, 23:22. 4. játszma: 0:3, 5:6, 6:10, 10:10, 13:19, 14:24

Kőhalmi Richárd: – Korán jött Bodnár Nerina sajnálatos sérülése, ami megtörte a játékunkat. A harmadik szettre felálltunk, de a végére szétesett a nyitásfogadásunk, és bármennyire is küzdöttünk, nem tudtuk megállítani a Gödöllőt.
Deme Gábor: – Ma a győzelem volt a fontos. Nem játszottunk jól, de küzdöttünk, és nyertünk. Vasárnap ennél több kell!

Extraliga, nők, középszakasz az 1-4. helyért,