Meglepetésre készült a HPQ-Szegedi RSE a férfi Extraliga 5-9. helyéért zajló középszakaszának második fordulójában. A MAFC-BME-Mapei ellen aratták eddigi egyetlen győzelmüket a jelenlegi szezonban a csongrádiak, de ezúttal simán, 3:0-ra kikaptak a fővárosban.

A fővárosiak a játszmák elején megléptek, utána pedig már csak üldözték a vendégek a MAFC-ot. A harmadik részben minden fordítva történt, a szegediek szinte végig vezettek két-három ponttal, de ami nekik nem sikerült, összejött a budapestieknek, hatalmas küzdelemben fordítottak, amely egyben a mérkőzés megnyerését is jelentette számukra, tehát hazai környezetben kijavították a dági vereséget.

Mészáros Péter, a Szeged edzője: – Csak a harmadik szettben tudtunk méltó partnerei lenni a MAFC-nak.

Extraliga, férfiak, középszakasz, az 5-9. helyért, 2. forduló
MAFC-BME-Mapei – HPQ-Szegedi RSE 3:0 (20, 15, 27)

(forrás: delmagyar.hu)