A Dági KSE hazai pályán 3:1-re nyert a MAFC-BME-Mapei ellen a férfi Extraliga 5-9. helyéért zajló középszakaszának első fordulójában. A továbbra is veretlen Dágnak ez volt a 14. győzelme a jelenlegi szezonban. A találkozó végén a publikum felállva, szűnni nem akaró tapssal köszöntötte a sikercsapatot.

Fantasztikus hangulatban, zsúfolásig telt csarnokban kezdődött az összecsapás. A házigazdák soraiban nyoma sem volt a kishitűségnek. Óriási akarással vetette magát a küzdelembe a Dág. Nem ijedt meg riválisától és a saját árnyékától sem a hazai legénység. Kiválóan nyitottak a dágiak, miközben a vendégek szerváit rendre hatástalanították. Az ellenfél legjobbját, az egyébként dági Jahn Pétert ügyesen semlegesítették, és simán szereztek vezetést. A második felvonásban is fegyelmezetten, a taktikai utasításokat messzemenően betartó Dág győzedelmeskedett. Horváth Gábor és Szauter Péter őrületbe kergette az ellenfelet, miközben az Oszuska-testvérek is parádéztak.

Talán túlságosan is simán ment a dolog, mert annyira megnyugodtak a vendéglátók, hogy a MAFC átvette a játék irányítását a harmadik játszmában. Aztán ugyan visszakapaszkodottak a hazaiak, ám újabb fordulatot vett a mérkőzés, és szépítettek a fővárosiak. A negyedik szett előtt félő volt, hogy a Dágot megviselte a játszmavesztés, de nem így történt. Sőt, néhány ütés után érezhető volt, a házigazda megtalálta régi önmagát. Ismét jól nyitott a Dág, így visszaállt a korábbi állapot, és sima győzelemmel kezdte a középszakasz a kistelepülés csapata. Nem véletlen, hogy több mint tíz percig zúgott a vastaps, és a szurkolók nem akarták leengedni a pályáról a győzteseket...

Oszuska I Zoltán, a Dág edzője: – Nagyon örülök, nagyon fontos győzelmet arattunk. A siker oka, hogy maximálisan betartottuk a taktikai utasításokat. Tovább őrizzük veretlenségünket, és jól rajtoltunk a középszakaszban. Azt hiszem, érthető, hogy boldog vagyok.

Extraliga, férfiak, középszakasz, az 5-9. helyért, 1. forduló

Dági KSE – MAFC-BME-Mapei 3:1 (18, 15, –21, 18)
Dág, 250 néző. Játékvezetők: Horváth M., Prukner
Dág: Oszuska G., Pollák, Horváth G., Oszuska II Z., Jánossy, Szauter. Csere: Bársony (liberó). Edző: Oszuska I Zoltán
MAFC: Vocskó M., Jahn, Tari, Szappanos M., Molnár I., Takács G. Csere: Tihanyi (liberó), Dzsaber, Oláh L. Edző: Vocskó György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:5, 10:8, 20:15, 24:18. 2. játszma: 6:5, 12:6, 20:10, 24:15. 3. játszma: 2:5, 7:8, 11:11, 20:17, 21:24. 4. játszma: 5:2, 8:4, 12:6, 20:16, 24:18

(forrás: kemma.hu)